
Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki
- Autorzy:
- Adam Pash, Gina Trapani
- PROMOCJAPRZEJDŹ
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 4.6/6 Opinie: 74
- Stron:
- 288
- Druk:
- oprawa miękka
- Dostępne formaty:
-
PDFePubMobi
Opis książki: Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki
Doba może mieć więcej niż 24 godziny!
Co za czasy! Zewsząd słychać, że komputery wspomagają nas we wszelkich dziedzinach życia, na każdym kroku czekają nas ułatwienia, a my mimo wszystko pracujemy coraz więcej. Więcej? Nie należy mylić ilości z wydajnością! Jak sobie z tym poradzić? Jak zapanować nad natłokiem zadań i obowiązków? I - co najważniejsze - jak wykonać więcej (oraz lepiej) zadań w tym samym czasie? Myślisz, że to niemożliwe???
Z tą książką poprawa wydajności jest w zasięgu Twoich rąk! Druga część bestsellera Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową zawiera niezwykle przydatne informacje na temat automatyzacji często wykonywanych czynności, dostępu do swoich danych z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie oraz wydajnego korzystania z możliwości wyszukiwarek internetowych. Znajdziesz tu również dobre rady na temat pracy z urządzeniami mobilnymi oraz zarządzania wieloma komputerami. Jeżeli chcesz zaoszczędzić konkretną ilość czasu w każdym tygodniu, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
Dzięki tej książce zoptymalizujesz swoje działania i dowiesz się, jak:
- zautomatyzować najczęściej wykonywane zadania
- uzyskać dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca i urządzenia
- wykorzystać potencjał wyszukiwarek do granic możliwości
- wydajniej korzystać ze swojego telefonu
- zaoszczędzić cenny czas
Sięgnij po sprawdzone triki i sztuczki z komputerem, które ułatwią Ci życie!
Adam Pash, Gina Trapani - pozostałe książki
-
Z tą książką jest to w zasięgu Twoich rąk! Znajdziesz w niej dziesiątki genialnych sposobów, które pozwolą Ci efektywniej wykorzystać czas spędzony przed komputerem. Ile czasu codziennie tracisz na wyszukiwanie danych, plików oraz kontaktów? Prawda, że dużo? Nie musi tak być! Poznaj najlepsze skr...
Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Wydanie III Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Wydanie III
(19.95 zł najniższa cena z 30 dni)21.95 zł
39.90 zł(-45%)
Ebooka "Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki" przeczytasz na:
-
czytnikach Inkbook, Kindle, Pocketbook, Onyx Boox i innych
-
systemach Windows, MacOS i innych
-
systemach Windows, Android, iOS, HarmonyOS
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Audiobooka "Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki" posłuchasz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP3 (pliki spakowane w ZIP)
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Kurs Video "Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki" zobaczysz:
-
w aplikacjach Ebookpoint i Videopoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych z dostępem do najnowszej wersji Twojej przeglądarki internetowej
Recenzje książki: Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki (5)
Poniższe recenzje mogły powstać po przekazaniu recenzentowi darmowego egzemplarza poszczególnych utworów bądź innej zachęty do jej napisania np. zapłaty.
-
Recenzja: Personel i Zarządzanie 2013-07-01Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Doba dłuższa niż 24 godziny
Komputery wspomagają nas we wszelkich dziedzinach życia, na każdym kroku czekają nas ułatwienia, a my mimo wszystko pracujemy coraz więcej. Nie należy jednak mylić ilości z wydajnością. Jak sobie z tym poradzić Jak zapanować nad natłokiem zadań i obowiązków I - co najważniejsze - jak wykonać więcej (oraz lepiej) zadań w tym samym czasie
Druga część bestselleru Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową przynosi odpowiedzi na te pytania. Zawiera przydatne informacje na temat automatyzacji często wykonywanych czynności, dostępu do swoich danych z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie oraz wydajnego korzystania z możliwości wyszukiwarek internetowych. Czytelnicy znajdą tu również dobre rady na temat pracy z urządzeniami mobilnymi oraz zarządzania wieloma komputerami. Autorzy obiecują zaoszczędzenie konkretnej ilości czasu w każdym tygodniu. -
Recenzja: helpmac.pl Jakub Stanisław WolakRecenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Książek o zarządzaniu czasem jest naprawdę wiele. Żyjąc w ciągłym pędzie, nieustannej gonitwie, kupiłem kilka z nich aby jakoś uporządkować moje działania. Większość z nich opiera się na standardowych poradach, polegających na odłączeniu się od sieci, wybieraniu konkretnych godzin na odpisywanie na maile itp. „Lifehacker” był zatem kolejną już pozycją, o takiej tematyce, która trafiła do moich rąk. Gdy rozpocząłem jej lekturę poczułem jakby ta książka pisana była konkretnie do mnie. Poznając strona po stronie ciekawe wskazówki, zrozumiałem jak nie wiele trzeba aby wiele zmienić! Wystarczy zapał i… komputer. Najlepiej z systemem OSX.
Komputery pomagają nam w coraz to większej liczbie domowych obowiązków. Za ich pomocą opłacamy rachunki, robimy zakupy, czytamy informacje. Często jednak wykonywanie takich operacji pochłania długie godziny. I co dziwne, nie przyśpiesza tego nawet wzrost prędkości Internetu. Czemu? Ulegamy różnorakim „przeszkadzajkom”, które odciągają nas od głównych zadań. Wraz ze wzrostem popularności sieci, ich liczba stale rośnie, a my coraz łatwiej dajemy się skusić. Książka „Lifehacker Jak żyć i pracować z głową” pokazuje wprost jak wykorzystać czas, który mamy.
Lifehacker to nie typowa książka z nakazami i zakazami, dotyczącymi zasad dobrego życia. To zbiór porad, wskazówek, które na konkretnych przykładach pokazują jak i co warto by zmienić w swoim postępowaniu. Co ważne, autorzy nie nakłaniają do stosowania się do wszystkich rad – wręcz przeciwnie: polecają czytelnikowi wybranie tych, które tyczą się konkretnie jego problemu, a pozostałe rozdziały pozostawić na przyszłość. Przytoczę jeden z przykładów: sztuka robienia notatek. Już od kilku lat, w punktach wypisuję sobie listę czynności, którą mam wykonać. Do tej pory, skupiałem się na bardziej ogólnych poleceniach: „Spakuj telefon do wysłania”, „Zrób porządek na dysku”. Są to czynności zajmujące sporo czasu, zatem gdy dysponowałem 5 – 10 minutami czasu wolnego, zwykle traciłem go bezczynnie. Za radą Lifehackera, „rozbiłem” duże zadania na mniejsze np. „Wydrukuj adres do klienta z Allegro”, „Przynieś ze strychu pudełko na telefon” czy „Przenieś katalog zdjęcia na dysk USB”. Tym samym lista jest sporo dłuższa, ale dużo łatwiejsza. Mogę zająć się realizacją pojedynczych punktów, mając raptem chwilę wolnego czasu.
To oczywiście przykład z dziedziny życia ogólnego. Sam Lifehacker opiera się jednak w sporej części na przyśpieszaniu pracy przy komputerze. Co ważne wszelkie porady są pisane w bardzo prostym stylu, że nawet komputerowy laik da sobie z nimi radę. Adam Pash i Gina Trapani krok po kroku pokazują narzędzia, które mogą uniemożliwić nam rozproszenie w codziennej pracy, czy wykonywanie codziennych operacji. Tym co bardzo mnie zaskoczyło, był fakt dotyczący tego ile wskazówek, dedykowanych jest użytkownikom OSX. Gdy pierwsza część Lifehackera trafiła w moje ręce, korzystałem już z iMaca i iPada. Szukałem wtedy porad jak jeszcze lepiej wykorzystać te platformy. I udało mi się to znaleźć właśnie w tej książce, chociaż naprawdę się tego nie spodziewałem. W ostatnim rozdziale, prawie 30 stron poświęconych jest aplikacjom i trickom dostępnych wyłącznie dla systemu Apple.
Gdy dowiedziałem się zatem, że pojawiła się druga część tej jakże ciekawej lektury, bez wahania zdecydowałem się ją kupić. Z niecierpliwością oczekiwałem na listonosza, który miał dostarczyć mi kolejny pakiet ciekawych wskazówek. Przez osiem miesięcy, jakie minęło odkąd przeczytałem tom pierwszy, zdążyłem zupełnie zrezygnować z Windows, Androida i niemalże całkowicie zamknąć się w Apple’owym świecie.
Okazało się, że zostałem po raz kolejny bardzo zaskoczony. Drugi tom „Lifehackera”, to przede wszystkim zbiór porad, dla użytkowników Androida i Windows! Autorzy skupiają się na jeszcze lepszym wykorzystaniu platform mobilnych, niemalże zupełnie pomijając przy tym rozwiązania, dostępne wyłącznie dla użytkowników iOS. Oczywiście nie oznacza to, że korzystający z mobilnej architektury Apple nie znajdą w tej książce nic dla siebie. Większość opisanych programów dostępnych jest dla dwóch najpopularniejszych platform na rynku. Choć są i takie, które wymagają „złamanego iOS”, lub „tylko Androida”. Jest to naprawdę duża zmiana, w stosunku do pierwszego tomu, gdzie produkty bez „nadgryzionego jabłuszka”, traktowane były jako coś dodatkowego. Nie wiem czym podyktowana jest ta zmiana, lecz domyślam się, że ma to pozwolić dotrzeć do jeszcze szerszego grona czytelników.
Adam Pash i Gina Trapanii w drugim tomie swojej książki, skupiają się na rozwiązaniach mobilnych, usługach cloud computing i nowoczesnych technologiach. Stąd opis takich narzędzi jak Evernote, PayPal czy Windows 8. Są to opisy kierowane głównie do mniej doświadczonych użytkowników, którzy korzystają już z komputera, ale chcieliby go jeszcze lepiej wykorzystać. Co ważne takie opcje opisywane są bardzo klarownie, tak aby nowy użytkownik, mógł je bez problemu zrozumieć. Dla bardziej doświadczonego użytkownika, może to wydać się nużące, ale jak wspomniałem wcześniej „Lifehackera” nie czyta się od deski do deski. Dla zaawansowanych przygotowano instrukcje dotyczące m.in. uruchamiania serwera WWW czy automatyzacja smartphone za pomocą Taskera.
Podsumowując – Lifehackera mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim. Jest to pozycja tak uniwersalna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Sugeruję zacząć od pierwszego tomu, gdyż znajdują się w nim bardziej uniwersalne wskazówki. Tom drugi, to natomiast zbiór rzadziej spotykanych, ale nie mniej ciekawych rozwiązań, które mogą przydać się w codziennym życiu. Doba może mieć więcej niż 24 godziny! Naprawdę! -
Recenzja: Modern Technology 2013-03-22Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
W końcu nadeszła długo oczekiwana premiera drugiej części bestsellerowej książki z serii Lifehacker! Lifehacking jest obecnie bardzo popularnym trendem life stylowym, dotyczy wszystkich dziedzin codzienności, nie tylko pracy z komputerem.
"Czemu doba jest taka krótka"? Chyba każdy z nas narzeka na chroniczny brak czasu i marzy, aby doba mogła trwać dłużej niż 24 godziny. W obecnych czasach brak czasu to obecnie problem wszystkich. Każdy z nas pracuje, uczy się, rozwija swoje zainteresowanie i pasje, spotyka ze znajomymi, a gdzie tu jeszcze znaleść czas na rodzinę i rozrywkę?
Autorzy książki „Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową” przedstawiają wiele różnych trików, które mają na celu usprawnienie i uproszczenie naszego życia. Książka „Lifehacker” zamieni każdego z nas w prawdziwego lifehackera, czyli osobę korzystającą z Lifehacków. Już tłumaczymy co to za dziwne zagadnienie? Otóż wbrew powszechnej, błędnej interpretacji, haker to nie komputerowy kryminalista, ale człowiek, który potrafi rozwiązywać problemy — zwłaszcza komputerowe — w sprytny lub nietypowy sposób. Na gruncie tego pojęcia powstały określenia „lifehacks” oraz „lifehacker” oznaczające praktyczne, życiowe sztuczki oraz ludzi, którzy się nimi posługują. Jak w widać termin dość mocno skorelowany z branżą IT a dlatego iż większość naszego życia wiąże się nieodłącznie z technologiami, które chcąc nie chcąc ułatwiają nam życie. Lifehacker więc to osoba, która korzysta z lifehack’ów. Autorzy książki gwarantują że po zastosowaniu proponowanych przez nich optymalizacji i trików, doba wydłuży się a tym samym wydajności życia i pracy.
Niniejszą pozycja jest dla każdego. Jest to zbiór porad, swoistego rodzaju poradnik, który przeglądamy wyrywkowo, szukając ciekawych rozwiązań do aktualnie rozwiązywanych zadań. Znajdziemy tu aż 61 wskazówek z różnych dziedzin – od obsługi komputera i programu pocztowego po motywację i upraszczanie codziennych zajęć. Dzięki tej książce będziemy mogli zoptymalizowac swoje działania i dowiemy się, jak:
- zautomatyzować najczęściej wykonywane zadania
- uzyskać dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca i urządzenia
- wykorzystać potencjał wyszukiwarek do granic możliwości
- wydajniej korzystać ze swojego telefonu
- zaoszczędzić cenny czas -
Recenzja: magazynt3.pl 2013-04-01Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Uczyń swoje życie jeszcze bardziej zorganizowanym! Po raz kolejny!
Autorzy nie bawią się w żadne zbędne opowiastki - po żołniersku doradzają, co i w jaki sposób należy robić, by ułatwić sobie życie. Podczas lektury dowiecie się m.in. jak najefektywniej zorganizować sobie pracę z użyciem komputera, poznacie metody na szybkie i skuteczne operowanie wyszukiwarkami internetowymi, a także nauczycie się wielu sposobów na optymalizację pracy z użyciem wielu przydatnych aplikacji. W obliczu rozwoju technologii magazynowania plików w chmurze, istotną częścią tej książki są rozdziały poświęcone konfiguracji tego typu usług oraz wskazówkom ułatwiającym jak najwydajniejsze korzystanie z jej zasobów. Fragmentem, który nam najbardziej przypadł do gustu, jest rozdział pomagający stworzyć ze smartfona prawdziwy sprzęt „do zadań specjalnych". Fani pierwszej części już pewnie zamówili jej kontynuację -innym osobom ceniącym swój czas zdecydowanie radzimy to samo. -
Recenzja: altcontroldelete.pl Jerzy Piechowiak, 2013-03-01Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
"Czemu doba ma tylko 24 godziny"? Takie stwierdzenie, czy może bardziej pytanie, słyszę coraz częściej wśród moich rówieśników i współpracowników, którzy albo dopiero wkraczają wiek produkcyjny, albo już tkwią w nim po uszy. Chroniczny brak czasu to obecnie problem mas. Każdy z nas pracuje, uczy się, rozwija swoje zainteresowanie i pasje, spotyka ze znajomymi, a gdzie tu jeszcze czas na rodzinę i jakąkolwiek rozrywkę?
W dużej mierze problemem są sami ludzie. Część z nas bierze po prostu na siebie zbyt wiele obowiązków, które nawet przy najlepszej organizacji nie jesteśmy w stanie wypełnić w zadanym terminie. Pozostała część osób (prawdopodobnie zdecydowanie większa grupa), ma po prostu problemy z wspomnianą wyżej organizacją pracy i/lub własnego życia.
Właśnie do tej drugiej grupy osób, kieruje dzisiejszą recenzję książki, która mówi o tym jak "shakować" swoje życie;-)
Co to jest Lifehack, a kto to jest Lifehacker?
Mam nadzieję, że spotkaliście się już w swoim życiu z terminem Lifehacker, jeśli nie to już śpieszę z wyjaśnieniem:-) Lifehacker to osoba, która korzysta z Lifehacków. No dobra, ale może tak bardziej po polsku?
Przez termin Lifehack rozumiemy sztuczkę - trick, która pozwala nam poprawić produktywność w określonym obszarze za pomocą określonych sprzętów i oprogramowania. Termin ten dość mocno wiąże się z IT, ponieważ wiele obszarów naszego życia otacza obecnie technologia, która umiejętnie wykorzystana może przyczynić się do znacznego zwiększenia produktywności.
Jeśli wiemy już co to jest Lifehack, to drogą dedukcji szybko dojdziemy do faktu, że Lifehacker to osoba, która korzysta z lifehack'ów - prawda, że proste:-)?
Skąd zatem wzięła się owa terminologia? Została ona wymyślona w 2004 roku (a więc stosunkowo niedawno) przez Dannego O'Briena - publicystę specjalizującego się w zagadnieniach technicznych, który swoje technologiczne zamiłowania postanowił połączyć z produktywnością.
Rok później powstał serwis Lifehacker.com, który rozpropagował tą terminologię na całym świecie i z pewnością jest miejscem gdzie znajdziecie szereg różnych wskazówek i tricków, które poprawią Waszą produktywność.
Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki to książka, która prezentuje najlepsze wskazówki zawarte w serwisie, przekazane prostym i przystępnym językiem.
Dla kogo jest ta książka?
Niniejszą pozycję może przeczytać każdy. Nie jest to powieść, którą czyta się od deski do deski, ale raczej poradnik który przeglądamy wyrywkowo, szukając ciekawych rozwiązań do aktualnie rozpatrywanych zadań.
W całej książce zawarto 61 sztuczek. Każda z nich ma przypisany poziom trudności oraz platformę sprzętową/systemową. Dzięki takiemu podziałowi w szybki sposób znajdziemy poradę, która pasuje do użytkowanego przez nas oprogramowania. Klasyfikacja sztuczek ze względu na poziom trudności powoduje, że nawet najbardziej zaawansowani użytkownicy znajdą coś dla siebie - po szczegóły odsyłam do spisu treści i przykładowego fragmentu, który można znaleźć u dołu strony.
Zawartość
Tak jak wspomniałem wcześniej, w książce opisano 61 użytecznych sztuczek, które sumarycznie składają się na 6 tematycznych rozdziałów. Poszczególne tematy zostały okraszone odpowiednim opisem oraz licznymi zrzutami ekranu. Język książki jest prosty i zrozumiały. Jeśli ktoś lubi czytać materiały zawarte na stronie, to z pewnością do gustu przypadnie mu również treść niniejszej pozycji:)
Przy każdej ze sztuczek znajdziemy informacje o poziomie trudności oraz platformie docelowej, ale o tym wspominałem już wcześniej. Muszę przyznać, że mimo mojego dość długiego stażu w pracy/zabawie z komputerem (prawie 18 lat) udało mi się znaleźć kilka ciekawych i interesujących porad. Z ciekawszych tematów poruszonych w książce, wymieniłbym:
- Opis automatyzacji kopii zapasowych
- Opis wgeta (dostępny jest również dla Windows)
- Opis Hamachi - o tym programie/usłudze wspominałem również swego czasu na blogu
- Opis konfiguracji serwera Apache oraz instalacja popularnych produktów
Oczywiście ciekawszych materiałów jest o wiele więcej i wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie:)
Podsumowanie
Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki to naprawdę solidna pozycja, która w moim odczuciu prezentuje wysoki poziom. Tak jak wspomniałem we wstępie, nie jest to książka, którą czyta się stricte od deski do deski (choć oczywiście można!). W wielu przypadkach sięgniemy po prostu do Lifehackera szukając lepszego rozwiązania dla codziennych czynności - niezależnie od tego czy komputer wykorzystujemy do pracy, nauki czy zabawy. Jeśli nie jesteście do końca przekonani do tej pozycji, to zachęcam do przeczytania przykładowego rozdziału (link na końcu wpisu), w którym znajdziecie również spis treści.
Oczywiście większość tematów zawartych w książce znajdziecie w Internecie, lecz tutaj macie je świetnie opisane i zlokalizowane w jednym miejscu:) Osobiście polecam lekturę.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- Lifehacker: The Guide to Working Smarter, Faster, and Better, part 2
- Tłumaczenie:
- Piotr Cieślak
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-246-6519-8, 9788324665198
- Data wydania książki drukowanej:
- 2013-02-11
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-6526-6, 9788324665266
- Data wydania ebooka:
-
2013-03-15
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@bezdroza.pl.
- Format:
- 158x235
- Numer z katalogu:
- 13237
- Rozmiar pliku Pdf:
- 14.8MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 10.1MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 17.8MB
Spis treści książki
- Sztuczka 1. Skonfiguruj automatyczny, niezawodny mechanizm tworzenia kopii zapasowych (22)
- Czego będziesz potrzebował? (24)
- Konfigurowanie systemu archiwizacji (24)
- Co daje abonament CrashPlan+? (28)
- Przywracanie plików z kopii zapasowych programu CrashPlan (28)
- Sztuczka 2. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików na zewnętrznym dysku twardym (Mac) (29)
- Włączanie archiwizacji Time Machine (30)
- Przywracanie usuniętych lub nadpisanych plików (32)
- Zmiana domyślnej częstotliwości tworzenia kopii zapasowych w Time Machine (33)
- Sztuczka 3. Automatyczne porządkowanie komputera PC (34)
- Opróżnij folder z pobranymi plikami za pomocą Belvedere (34)
- Opróżnij kosz systemowy za pomocą Belvedere (35)
- Inne możliwości automatycznego przetwarzania plików (35)
- Sztuczka 4. Automatyczne porządkowanie komputera Mac (36)
- Opróżnij folder z pobranymi plikami za pomocą programu Hazel (37)
- Opróżnij kosz systemowy za pomocą programu Hazel (38)
- Inne możliwości automatycznego przetwarzania plików (39)
- Sztuczka 5. Automatyczny restart systemu i uruchamianie aplikacji (39)
- Automatyczny restart komputera (40)
- Automatyczne uruchamianie programów i otwieranie dokumentów (41)
- Automatyczne uruchamianie sesji przeglądarki (41)
- Sztuczka 6. Jak sprawić, aby wyniki wyszukiwania Google same do Ciebie trafiły? (42)
- Sztuczka 7. Automatyczne pobieranie muzyki, filmów... i nie tylko (44)
- Instalacja i uruchomienie wgeta (44)
- Tworzenie obrazu całej strony internetowej (45)
- Wznawianie przerwanych procesów pobierania w przypadku problemów z połączeniem (46)
- Automatyczne pobieranie nowej muzyki z internetu (46)
- Automatyzacja pobierania wgetem w systemie Windows (47)
- Bibliografia (48)
- Sztuczka 8. Dropbox, czyli sposób na dostęp do najważniejszych plików z dowolnego miejsca (50)
- Co potrafi Dropbox? (51)
- Udostępnianie plików za pomocą Dropboksa (53)
- Synchronizowanie plików i folderów spoza foldera Dropbox (54)
- Synchronizowanie aplikacji i szyfrowanie danych (55)
- Sztuczka 9. Zarządzaj dokumentami w internetowym pakiecie biurowym (56)
- Dlaczego warto porzucić aplikacje stacjonarne na rzecz internetowych? (56)
- Internetowe odpowiedniki tradycyjnych programów biurowych (58)
- Możliwości internetowych pakietów biurowych (60)
- Stopniowa integracja aplikacji stacjonarnych i sieciowych (61)
- Sztuczka 10. Zabierz życie na przenośnej pamięci flash (63)
- Do czego może się przydać pamięć flash? (63)
- Aplikacje przenośne (64)
- Użyteczne dane, które warto przenosić na pamięci podręcznej (66)
- Zabezpieczanie pamięci przenośnej (66)
- Obsługa pamięci przenośnej (68)
- Sztuczka 11. Stwórz wirtualną sieć prywatną (VPN) za pomocą Hamachi (69)
- Co to jest Hamachi VPN? (69)
- Konfigurowanie Hamachi (70)
- Do czego może służyć wirtualna sieć Hamachi? (72)
- Sztuczka 12. Załóż domowy serwer WWW (72)
- Krok 1. Wyłącz wszystkie inne serwery i zapory sieciowe (73)
- Krok 2. Zainstaluj serwer HTTP Apache (74)
- Krok 3. Konfigurowanie Apache pod kątem udostępniania plików (75)
- Krok 4. Zabezpieczanie hasłem plików na stronie (77)
- Sztuczka 13. Uruchamianie aplikacji internetowych na domowym serwerze (79)
- Aplikacje internetowe, które można uruchomić na komputerze domowym (80)
- Krok 1. Instalowanie WampServera (81)
- Krok 2. Tworzenie na serwerze katalogu dla aplikacji (83)
- Krok 3. Konfigurowanie aplikacji (83)
- Sztuczka 14. Stwórz osobistą Wikipedię (85)
- Czego będziesz potrzebował? (85)
- Konfigurowanie MediaWiki (85)
- Przetestuj nową encyklopedię! (86)
- Krótki elementarz składni Wikitext (87)
- Sztuczka 15. Zdalne zarządzanie komputerem domowym (88)
- Krok 1. Instalacja serwera VNC (90)
- Krok 2. Instalacja klienta VNC (92)
- Inne kwestie związane z użytkowaniem VNC (92)
- Sztuczka 16. Nadaj komputerowi domowemu stały adres sieciowy (93)
- Krok 1. Zakładanie konta DynDNS (94)
- Krok 2. Konfigurowanie automatycznego aktualizowania adresu w DynDNS na komputerze (95)
- Krok 3. Przekonaj się, jak to działa! (96)
- Dodatkowe ustawienia DynDNS (96)
- Sztuczka 17. Zoptymalizuj swojego laptopa (97)
- Wydłużanie czasu pracy urządzenia na baterii (97)
- Oszczędzaj ekran i klawiaturę (98)
- Przechowywać w chłodnym miejscu... (98)
- Przygotuj się do pracy offline (99)
- Zabezpiecz dane (99)
- Przenoś ostrożnie (99)
- Archiwizuj (100)
- Zabierz przydatne akcesoria (100)
- Poszukaj dostępu do sieci bezprzewodowej (100)
- Bibliografia (101)
- Sztuczka 18. Przyspiesz wpisywanie tekstu na klawiaturze ekranowej (104)
- Staranność nie popłaca? (104)
- Skróty dotyczące interpunkcji (108)
- Zainstaluj inny mechanizm wprowadzania tekstu (tylko Android) (109)
- Wybierz optymalną klawiaturę dla siebie (tylko Android) (109)
- Sztuczka 19. Przełam bariery komunikacyjne między komputerem a telefonem (111)
- Z komputera na telefon z systemem iOS, Blackberry, WP7 albo WebOS (111)
- Z komputera na telefon z systemem Android (113)
- Sztuczka 20. Zdalne sterowanie komputerem przy użyciu telefonu (116)
- Konfigurowanie aplikacji PocketCloud (116)
- Obsługa PocketCloud (118)
- Inne polecane aplikacje sterujące (120)
- Sztuczka 21. Zautomatyzuj obsługę Androida za pomocą Taskera (120)
- Anatomia zadania (121)
- Przykład: wyciszanie telefonu, jeśli jest położony ekranem do dołu (121)
- Sztuczka 22. Jeden (numer), aby wszystkimi rządzić... (124)
- Konfigurowanie usługi Google Voice (125)
- Wykonywanie połączeń (126)
- Dodawanie kolejnych telefonów do usługi Google Voice (127)
- Konfigurowanie harmonogramu połączeń (127)
- Konfigurowanie niestandardowych ustawień połączeń oraz działania poczty głosowej dla grup użytkowników (128)
- Usługi Google Voice w telefonie (129)
- Inne zalety Google Voice (129)
- Sztuczka 23. "Rzeczywistość rozszerzona" w Twoim telefonie (131)
- Dowiedz się, gdzie jesteś (131)
- Sprawdź, co widać w Goglach Google (133)
- Nie kupuj w ciemno (134)
- Sztuczka 24. Przypomnij sobie, gdzie byłeś... dzięki aplikacjom lokalizującym (135)
- "Zamelduj się", aby sprawdzić, gdzie byłeś (137)
- Umieszczanie zdjęć na mapie (139)
- Użyj Map Google do wyszukiwania (140)
- Sztuczka 25. Pokieruj telefonem za pomocą głosu (141)
- Podyktuj tekst telefonowi, gdziekolwiek jesteś (141)
- Wyszukiwanie oraz sterowanie telefonem (142)
- Sztuczka 26. Użyj telefonu jako skanera (144)
- Obsługa materiałów zeskanowanych w programie CamScanner (147)
- Udostępnianie zeskanowanych plików PDF (147)
- Sztuczka 27. Podłącz komputer do internetu za pośrednictwem smartfona (147)
- Czego będziesz potrzebował? (148)
- Jak się podłączyć? (149)
- Sztuczka 28. Poćwicz (cyfrową) pamięć fotograficzną (150)
- Wysyłanie zdjęć z aparatu w smartfonie do Evernote (151)
- Tworzenie bazy danych zdjęć za pomocą Evernote (151)
- Sztuczka 29. Wysyłanie i odbieranie przekazów pieniężnych za pomocą PayPal w telefonie (153)
- PayPal Mobile (153)
- Sztuczka 30. Googluj jak zawodowiec (158)
- Wyszukiwanie całego wyrażenia za pomocą cudzysłowów (159)
- Uwzględnianie i wykluczanie słów za pomocą operatorów plus i minus (159)
- Wyszukiwanie w obrębie danej strony (160)
- Wyszukiwanie konkretnych typów plików (160)
- Obliczenia (161)
- Synonimy (161)
- Łączenie kryteriów i operatorów (161)
- Sztuczka 31. Subskrypcja treści za pośrednictwem RSS (162)
- Jak subskrybować kanały informacyjne (163)
- Inne popularne czytniki (165)
- Wyszukiwanie i śledzenie dynamicznie zmieniających się informacji za pośrednictwem kanałów (166)
- Sztuczka 32. Błyskawiczne przeszukiwanie bieżącej strony z poziomu paska adresu (166)
- Firefox (167)
- Chrome (168)
- Pobieranie zestawu wyszukiwarek (170)
- Wyszukiwarki proponowane przez Lifehacker.com (170)
- Sztuczka 33. Zwiększanie możliwości przeglądarki WWW (172)
- Jak zainstalować rozszerzenie dla Firefoksa? (173)
- Jak zainstalować rozszerzenie dla Chrome? (174)
- Polecane rozszerzenia dla Firefoksa i Chrome (175)
- Sztuczka 34. Włącz turbopobieranie w Firefoksie dzięki rozszerzeniu DownThemAll! (177)
- Pobieranie pojedynczych plików za pomocą DownThemAll! (178)
- Hurtowe pobieranie plików na podstawie filtrów (179)
- Konfigurowanie filtra umożliwiającego pobranie wszystkich plików MP3 z wybranej strony (180)
- Błyskawiczny dostęp do ustawień dTa (183)
- Sztuczka 35. Dziesięć użytecznych skryptozakładek (183)
- Sztuczka 36. Wyszukiwanie materiałów dostępnych na otwartej licencji (185)
- Co to są "utwory należące do domeny publicznej"? (186)
- Sześć źródeł oraz wyszukiwarek utworów na otwartych licencjach (186)
- Sztuczka 37. Opracuj własną mapę (188)
- Sztuczka 38. Kilka stron startowych zamiast jednej (190)
- Kilka stron startowych (191)
- Dodawanie zestawów zakładek do ulubionych (193)
- Otwieranie zestawu zakładek (193)
- Sztuczka 39. Odwiedź niedostępne strony za pośrednictwem Google (194)
- Sztuczka 40. Daj się znaleźć (w) wyszukiwarce Google (195)
- No dobrze, ale ja już mam stronę WWW... (195)
- Zacznij od własnej domeny (196)
- Przygotuj wizytówkę internetową (197)
- Szablon do utworzenia wizytówki WWW (198)
- Poszukaj dostawcy usług hostingowych (198)
- Popracuj nad pozycjonowaniem wizytówki (199)
- Najprostszy sposób na stworzenie własnej wizytówki (199)
- Sztuczka 41. Zatrzyj za sobą ślady w internecie (200)
- Przejdź na tryb prywatny i bądź incognito (200)
- Czyszczenie danych po zakończeniu sesji (202)
- Pełna konspiracja (204)
- Bibliografia (204)
- Sztuczka 42. Oczyszczanie zainfekowanego komputera (206)
- Objawy (207)
- Usuwanie złośliwego oprogramowania i zabezpieczanie komputera (207)
- Jak wyczyścić zainfekowany system? (208)
- Przejęcie kontroli nad przeglądarką (209)
- Sztuczka 43. Zabezpiecz komputer przed złośliwym oprogramowaniem (211)
- Prewencja antywirusowa (211)
- Przeskanuj podejrzany plik za pomocą 30 antywirusów jednocześnie (212)
- Sztuczka 44. Czysty start (213)
- Menu Start (to łatwe...) (213)
- Narzędzie Konfiguracja systemu (umiarkowanie trudne...) (214)
- Program Autoruns (dla zaawansowanych...) (215)
- Diagnozowanie i usuwanie programów spowalniających system (216)
- Sztuczka 45. Anulowanie zmian w konfiguracji systemu (218)
- Tworzenie i odtwarzanie punktów przywracania systemu (219)
- Kiedy funkcja przywracania systemu tworzy punkty przywracania? (220)
- Ograniczanie ilości miejsca przeznaczonego na ochronę systemu (221)
- Sztuczka 46. Trwałe usuwanie danych z dysku twardego (222)
- Windows (222)
- Mac OS X (224)
- Sztuczka 47. Porównywanie i scalanie plików oraz folderów za pomocą WinMerge (224)
- Porównywanie i scalanie folderów (225)
- Porównywanie i scalanie plików tekstowych (226)
- Porównywanie i scalanie dokumentów Office (227)
- Sztuczka 48. Postaw zaporę sieciową dla systemu Windows (228)
- Czy Twój komputer potrzebuje zapory sieciowej? (229)
- Firewall ZoneAlarm (230)
- Zadecyduj o tym, które programy mogą uzyskać dostęp do internetu (231)
- Sztuczka 49. Postaw zaporę sieciową dla systemu Mac OS (232)
- Konfigurowanie ustawień zapory (233)
- Sztuczka 50. Przyspiesz Windows za pomocą pamięci flash (235)
- Włączanie funkcji ReadyBoost dla napędu flash (235)
- Przydziel miejsce na potrzeby ReadyBoost (235)
- Sztuczka 51. Odzyskaj miejsce na dysku twardym (236)
- Wizualizacja zajętości dysku twardego (237)
- Czyszczenie systemu programem CCleaner (238)
- Sztuczka 52. Odzyskiwanie usuniętych plików (239)
- Sztuczka 53. Błyskawiczne przywracanie systemu Windows z zapisanego obrazu (241)
- Tworzenie nowego obrazu systemu (242)
- Przywracanie systemu z obrazu (244)
- Sztuczka 54. Błyskawiczne przywracanie systemu Mac OS z zapisanego obrazu (247)
- Tworzenie nowego obrazu systemu (247)
- Przywracanie systemu z zapisanego obrazu (248)
- CCC - zaawansowane możliwości (249)
- Sztuczka 55. Odzyskiwanie plików z komputera, którego nie da się uruchomić (250)
- Czego będziesz potrzebował? (250)
- Przygotuj płytę rozruchową KNOPPIX (251)
- Skonfiguruj komputer tak, aby uruchamiał się z płyty DVD (251)
- Uruchom system KNOPPIX (252)
- Na ratunek danym (252)
- Bibliografia (253)
- Sztuczka 56. Udostępnianie plików w Windows (256)
- Udostępnianie foldera (256)
- Sprawdzanie nazwy komputera (258)
- Dostęp do foldera z poziomu innego komputera z Windows (258)
- Dostęp do foldera z poziomu innego komputera z Mac OS (259)
- Rozwiązywanie problemów (259)
- Sztuczka 57. Udostępnianie plików w Mac OS (261)
- Udostępnianie foldera (261)
- Dostęp do foldera z innego komputera z Mac OS (263)
- Dostęp do foldera z innego komputera z Windows (264)
- Sztuczka 58. Synchronizacja przeglądarek na wszystkich używanych komputerach (265)
- Włącz domyślne narzędzie do synchronizacji danych w przeglądarce (265)
- Zwiększanie możliwości synchronizacji za pomocą dodatków (267)
- Sztuczka 59. Udostępnianie drukarki kilku komputerom (269)
- Udostępnianie drukarki (269)
- Podłączanie udostępnionej drukarki w systemie Windows (270)
- Podłączanie udostępnionej drukarki w systemie Mac OS (271)
- Sztuczka 60. Optymalizacja pracy z dwoma monitorami (273)
- Podstawy (273)
- Ustawianie tapety pulpitu na dwóch monitorach (273)
- Rozszerzanie paska zadań na dwa monitory (275)
- Zarządzanie oknami (276)
- Ozdobniki i nakładki (276)
- Sztuczka 61. Sterowanie kilkoma komputerami za pośrednictwem jednej klawiatury i myszy (277)
- Konfigurowanie serwera Synergy (278)
- Konfigurowanie klienta Synergy (279)
- Bibliografia (281)
O autorach (13)
Podziękowania (14)
Wstęp (15)
Rozdział 1. Automatyzacja często wykonywanych czynności (21)
Rozdział 2. Dane wszędzie tam, gdzie Ty (49)
Rozdział 3. Pracuj inteligentniej na "inteligentnym telefonie" (103)
Rozdział 4. Zapanuj nad siecią (157)
Rozdział 5. Komputerowa sztuka przetrwania (205)
Rozdział 6. Zarządzanie wieloma komputerami (255)
Skorowidz (283)
Helion - inne książki
-
Ta książka jest właśnie takim mistrzem-przyjacielem. Nie zawiera skomplikowanej teorii i technicznego żargonu, znajdziesz w niej za to mnóstwo sekretów i wskazówek, dzięki którym zaczniesz przywozić z podróży przepiękne zdjęcia! Zamieszczono w niej sporo ważnych uwag na temat kreatywności czy wiz...
Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców wyjaśnione krok po kroku Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców wyjaśnione krok po kroku
(35.40 zł najniższa cena z 30 dni)38.35 zł
59.00 zł(-35%) -
Ta książka mówi o sztuce fotografowania. Choć nie brakuje tu wskazówek odnoszących się do technicznej strony robienia zdjęć, opowiada przede wszystkim o pasji fotografowania: o tym, że uchwycenie ludzi, miejsc czy kultur na obrazie udaje się tylko tym, którzy znaleźli swoją wizję i odkryli w sobi...
Świat w obiektywie. W poszukiwaniu wizji. Wydanie X - rocznicowe Świat w obiektywie. W poszukiwaniu wizji. Wydanie X - rocznicowe
(17.90 zł najniższa cena z 30 dni)17.90 zł
59.00 zł(-70%) -
Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie jedynej książki, w której cały proces przetwarzania i edycji zdjęć został przedstawiony zwięźle i wyjątkowo przejrzyście. Opisano tu najnowsze techniki, podano dokładne instrukcje, wskazówki i porady znakomicie ułatwiające pracę. To rzecz napisana prostym, ...
Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic CC Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic CC
(44.50 zł najniższa cena z 30 dni)48.95 zł
89.00 zł(-45%) -
Książka, którą trzymasz w ręku, nie jest po prostu kolejnym podręcznikiem fotografii ani zwykłym samouczkiem opisującym, jak w tydzień zostać profesjonalistą. To fachowy, a jednocześnie bardzo osobisty przewodnik, który pomoże Ci rozwinąć fotograficzną pasję i dostrzec piękno w otaczającym Cię św...(34.50 zł najniższa cena z 30 dni)
37.95 zł
69.00 zł(-45%) -
Niniejsza książka jest drugim, zaktualizowanym wydaniem bestsellerowego poradnika tworzenia doskonałych zdjęć kulinarnych. Autorka niezwykle ciekawie i przystępnie przedstawia najważniejsze podstawy fotografii, prezentuje tajniki stylizacji i dekoracji potraw, a także wprowadza do metod korekcji ...
Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła. Wydanie II Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła. Wydanie II
(29.50 zł najniższa cena z 30 dni)32.45 zł
59.00 zł(-45%) -
W tej książce znajdziesz informacje pozwalające zorientować się w świecie fotografii przyrodniczej — zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej. Poznasz wady i zalety różnych aparatów, statywów czy teleobiektywów używanych podczas sesji fotograficznych w terenie oraz dowiesz się, jak...
Fotografia przyrodnicza dla wytrwałych. Jak skutecznie fotografować Fotografia przyrodnicza dla wytrwałych. Jak skutecznie fotografować
(34.50 zł najniższa cena z 30 dni)37.95 zł
69.00 zł(-45%) -
Nie wystarcza Ci już zwykłe pstrykanie fotek i mozolne poprawianie licznych błędów, popełnionych już w chwili robienia zdjęcia? Chciałbyś wreszcie dowiedzieć się, jak robią to profesjonaliści i dlaczego ich kompozycje są tak niezwykłe? Jak wybrać aparat i optymalne akcesoria , jak go ustawiać i o...(7.45 zł najniższa cena z 30 dni)
8.20 zł
14.90 zł(-45%) -
Książka skupia się na tworzeniu interesujących kompozycji, stosowaniu efektów oraz retuszowaniu. Otwórz pierwszy rozdział i naucz się błyskawicznie zaznaczać oraz wycinać fragmenty obrazów z użyciem różnorodnych technik. Na kolejnych stronach znajdziesz porady na temat efektów świetlnych oraz fot...(33.50 zł najniższa cena z 30 dni)
36.85 zł
67.00 zł(-45%) -
Autor przedstawia w niej szerokie spektrum informacji na temat fotografii zbliżeniowej, makrofotografii i mikrofotografii. Dzieli się z czytelnikami swoim wieloletnim doświadczeniem i praktyczną wiedzą o fotografowaniu obiektów w większych skalach odwzorowania. Od ogólnego wprowadzenia, poprzez w...
Blisko, coraz bliżej. Od fotografii zbliżeniowej do mikrofotografii Blisko, coraz bliżej. Od fotografii zbliżeniowej do mikrofotografii
(34.50 zł najniższa cena z 30 dni)37.95 zł
69.00 zł(-45%) -
Scott Kelby powraca! Scott Kelby powraca w kolejnej, piątej części bestsellerowej serii „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej” — jeszcze bogatszej w dobre rady i przydatne przykłady. Książki tego autora charakteryzują się niezwykle swobodnym językiem i są wolne od technicznego...
Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe spojrzenie Scotta Kelby'ego Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe spojrzenie Scotta Kelby'ego
(19.50 zł najniższa cena z 30 dni)21.45 zł
39.00 zł(-45%)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.
Książka, którą chcesz zamówić pochodzi z końcówki nakładu. Oznacza to, że mogą się pojawić drobne defekty (otarcia, rysy, zagięcia).
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Końcówka nakładu":
- usługa obejmuje tylko książki oznaczone tagiem "Końcówka nakładu";
- wady o których mowa powyżej nie podlegają reklamacji;
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.
Książka drukowana


Oceny i opinie klientów: Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki Adam Pash, Gina Trapani (74)
Weryfikacja opinii następuję na podstawie historii zamówień na koncie Użytkownika umieszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(18)
(25)
(20)
(4)
(7)
(0)
Oceny i opinie poprzedniego wydania
POKAŻ WIĘCEJ