ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Księga górskich sekretów

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Kiewra
Wydawnictwo:
Stapis
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
376
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (33,92 zł najniższa cena z 30 dni)

39,90 zł (-15%)
33,92 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(33,92 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Tatry to nie tylko góry i doliny, to również wędrowiec, czasem samotny. Ten, o którym jest ta opowieść to kobieta. Spotkałem ją tylko raz. Przegadaliśmy o górach, o cudach i tajemnicach życia wiele godzin. Trudno to wyrazić, to się czuło, tę magię, moc przyciągania drugiej istoty, łatwość z jaką przy niej człowiek się otwierał... Kilkanaście lat później otrzymałem pocztą dwie grube księgi, a w nich fakty z jej życia. Miałem zrobić z tego opowieści. Pisałem te opowieści dla siebie, a kilka z ponad trzystu zawartych w obu tomach księgi opublikowałem w górskich grupach oraz na moim blogu. W setkach komentarzy otrzymałem tyle zachęt... więc oto jest.

Mimo, że przez ponad sześćdziesiąt lat wędrowała samotnie, to nie sama... Spotykała wielu ciekawych ludzi, razem poznawali piękno gór, sekrety ludzkiej duszy...

Jest to książka na te trudne czasy. Wiem, że mogę nie mieć pieniędzy, energii, by walczyć, by pokonywać trudności, by się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości, lecz... inspiruje mnie opowieść samotnego wędrowca, jego przykład. Pomaga tę energię zdobyć, oszczędzić i przemienić. Pomaga się nie bać. Pomaga odkryć cel wędrówki - nie tylko górskiej...

Oby niektóre z tych wspomnień zainspirowały twórców filmowych. Zasługują na to. Wyrównują bilans między tym, co brzydkie, a piękne, pełne przemocy, a pokojowe, niszczące, a budujące, pełne strachu, a miłości.

Waldemar Uberna, dziennikarz telewizyjny

Jest w pamiętniku, wśród wielu innych, historia dwojga ludzi, ich miłosna pieśń, pt. "Minutę przed północą" - jestem pewna, że poruszy każdego. Już tylko dlatego warto go mieć. Równie poruszających opowieści jest tu tyle, ile szczytów w Tatrach. To książka dla wrażliwych serc i dusz, poszukujących nie tylko piękna natury, ale i piękna w człowieku.

Sylwia Szwedo, pasjonatka Tatr, administrator tatrzańskiej grupy na FB.

PIOTR KIEWRA - emerytowany nauczyciel, kiedyś również dyrektor szkoły. Mieszka w Rzepinie, w sercu Puszczy Rzepińskiej, po której samotnie biega i spaceruje. Wędruje też po górach, szczególnie po ulubionych Tatrach i podróżuje po świecie. Pisze oraz wykłada o zdrowiu, harmonii ciała, umysłu i ducha. Jest autorem filmów o górskich wędrówkach. Prowadzi pogadanki o duchowości  i zdrowiu na You Tube.

Wybrane bestsellery

Stapis - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności