ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Afery i skandale II Rzeczypospolitej

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Sławomir Koper
Afery i skandale II Rzeczypospolitej Sławomir Koper - okładka książki

Afery i skandale II Rzeczypospolitej Sławomir Koper - okładka książki

Afery i skandale II Rzeczypospolitej Sławomir Koper - okładka audiobooka MP3

Afery i skandale II Rzeczypospolitej Sławomir Koper - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bellona
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
360
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (15,92 zł najniższa cena z 30 dni)

19,90 zł (-18%)
16,30 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(15,92 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Kolejna książka bestsellerowego autora specjalizującego się w życiu prywatnym elit II Rzeczypospolitej. 

Każdy kraj, każda epoka i każdy ustrój miał swoje skandale i afery. Niewolna była od nich również Druga Rzeczypospolita. W książce zostały ukazane różne odcienie skandalizującej historii okresu międzywojennego. A zatem zamach na prezydenta Narutowicza, samobójstwo Walerego Sławka i zaginięcie generała Zagórskiego. I chociaż obecnie panuje moda na gloryfikowanie rządów marszałka Piłsudskiego, to nie należy zapominać o ciemnych stronach jego epoki. 

Druga Rzeczypospolita to jednak nie tylko polityka. Sensacją było drugie małżeństwo prezydenta Mościckiego, kampanie literackie i społeczne Boya-Żeleńskiego. Uwagę opinii publicznej przykuwała słynna sprawa Gorgonowej, afery korupcyjne i kryminalne.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Sławomir Koper Najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad siedemdziesięciu książek, m.in. Kobiety w życiu Mickiewicza, Tajemnice marszałka Śmigłego-Rydza, Miłość w Powstaniu Warszawskim, Polscy terroryści i zamachowcy (w sumie ponad milion sprzedanych egzemplarzy!). Jego książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów (Życie artystek w PRL nominacja do Bestsellerów Empiku, Chorwacja. Przewodnik historyczny książka miesiąca Magazynu Literackiego KSIĄŻKI). Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy), konsultant historyczny (musical Piloci). Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Bellona - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności