ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 2 3 4 5 6 ... 801 > »

Mazury i Warmia pełne wrażeń. ActiveBook. Wydanie 1

Mieszkanie na Warmii ma wiele zalet. Oprócz obłędnych widoków, spokoju, cudownych miejsc wartych odwiedzenia, jest jeszcze jedna… bliskość Mazur 🤩 A Mazury… to już wiecie sami🌞 Długo szukałam książki, przewodnika, atłasu, który byłby przydatny w naszych wędrówkach po warmińsko- mazurskich miejscach znanych i nieznanych 🚴 🚗 Nie było łatwo, bo większość z nich zawiera klasyczne opisy miast i wskazówki jak dojechać, gdzie jeść i spać. Ale w tym roku odnalazłam „Mazury i Warmia pełne wrażeń”📖🤩 I choć nie jest to książka o rodzicielstwie, to muszę Wam ją pokazać! Bo dzięki niej spędziliśmy przynajmniej kilka fantastycznych rodzinnych weekendów zapuszczając się rejony, które choć blisko, dotychczas pozostawały przez nas nieodkryte.🏕 Poza oczywistymi zaletami- pięknym wydaniem i cudnym zdjęciami, książka ta jest fantastycznie przygotowanym przewodnikiem pełnym pomysłów na wycieczki rowerowe i piesze, zachęca do spróbowania nowych aktywności. A to wszystko w tak opisany sposób, że nie potrzebujesz już mapy Google! 👏 Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy historii, fani aktywnego wypoczynku i Ci, którzy wolą bez pośpiechu wdychać warmiński klimat w niedużych, acz urokliwych wioskach. To co dla mnie było odkryciem to fantastycznie opisany trasy kajakowe! Wszak spływami książkowymi nasz region stoi!🚣 Jeśli wiec mieszkacie w pobliżu lub zamierzacie spędzić końcówkę lata na Warmii i Mazurach, polecam i rekomenduję! Rodzinnie!😄

Stacja Relacja Stutz-Kowalska Monika

Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

Jeśli lubisz podróżować, kochasz spędzać czas na łonie natury lub chcesz nauczyć się jak przetrwać w dziczy to idealny poradnik. 🌲 Znajdziemy w nim masę przydatnych informacji, które wykorzystamy w praktyce. 🌲 Przydatne są również rysunki, które w jasny i przejrzysty sposób wytłumaczą problem opisywany w danym rozdziale. 🌲 Napisana przystępnym językiem, który w szczegółowy sposób tłumaczy poszczególne zagadnienia. 🌲 Chociaż nie jest to tematyka, która mnie fascynuje, to z miłą chęcią spędziłam z nią czas. Momentami byłam w ogromnym szoku, jak można ułatwić sobie pobyt w dziczy bez ogromnej ilości rzeczy. Co to jest właściwie ten cały bushcraft? Jest to umiejętność wykorzystywania naturalnych zasobów, które pozwalają przetrwać i żyć na łonie natury. Bushcraft to sztuka wykorzystywania tych zasobów w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, bez zbędnego naruszania naturalnej równowagi. Z tej książki dowiemy się, jak zbudować schronienie, rozpalić ognisko, znaleźć i przygotować pożywienie oraz korzystać z narzędzi. 🧭 Jeśli interesują Cię tematy survivalu, to zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję!🧭

zaczytana_luna Grzybowska Benita

Wędruję, aby żyć. Listy z Himalajów

„Listy z Himalajów. Podróżuje, by żyć”. To moja kolejna górska książka, która bardzo mi się spodobała. Głównie przez napisanie jej w sposób, jaki jest rzadko spotykany na rynku wydawniczym, a mianowicie listów i notatek, a wraz z rozwojem technologii mejli, czy SMS-ów… muszę przyznać, że osobiście nie spotkałam się jeszcze z tym, aby tego typu książkach była napisana w takiej formie. A naprawdę ciekawe doświadczenie, tym bardziej że wszystko zostało uporządkowane chronologicznie. A więc nie musimy przeskakiwać w czasie, a poznawać tę historię krok po kroku. Pierwsza wzmianka w „Listach z Himalajów” pochodzi z 1855 roku, ostatnia z 2020 r., to prawdę szmat czasu, tym bardziej, jeśli chodzi o technikę, a także wyposażenie Himalaistów. Według mnie listy dodały nie tylko prawdziwych emocji, ale także urzeczywistniły to, co czuli i czują nadal aktywni Himalaiści. Oczywiście jak większość górskich książek ta również zawiera opowieści o ludziach zamieszkujący eksplorowane tereny, kulturze, historii, a także o tym, co się dzieje w bazach. Mimo że większość z tych rzeczy już znam z innych opowieści, to i tak tę pozycję czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Komu polecam tę książkę? Osobom, które uwielbiają góry lub tym którzy chcą uświadomić sobie jak wygląda trud wypraw w Himalaje. Jestem urzeczona wydaniem tej książki, piękna twarda okładka, a w środku fotografie i skany wyżej wymienionych listów. Myślę, że warto również wspomnieć o autorze tej książki, którym jest Reinhold Messner, a zapisał on się w historii gór jako pierwszy zdobywca 14 ośmiotysięczników. Sam ten wynik, naprawdę robi wrażenie i pokazuje, że autor doskonale wie, o czym pisze.

bookostarada Babiej Klaudia

Polska. Ucieczki z miasta. Wydanie 1

Polska. Ucieczki z miasta. - 75 propozycji weekendowych, typowe ucieczki w ciszę i miesiąca relaksu. Jako jedyny przewodnik ma dokładne informacje praktyczne. W przewodniku znajdziemy informacje o godzinach otwarcia muzeów, cenach biletów, a także restauracjach i miejscach noclegowych. Przewodnik idealnie zastępuje internet. Książkę można zapakować w plecak i jechać na wycieczkę rowerową.

Du_sia Dudek Małgorzata

Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend

W Polskę na weekend - przewodnik według mnie idealny. Skalda się 5 działów : ikony architektury, współczesne arkadie, cuda inżynierii i techniki, z tradycją za pan brat, widoki i krajobraz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każde miejsce jest ocenione "praktycznie". Czy jest odpowiednie dla rodzin z dziećmi, na wyjazd we dwoje, wyjazd z psem, brzydka pogodę, komunikacja publiczna oraz ocena infrastruktury turystycznej. Miejsca w okolicy, które warto zobaczyć, a także są podane strony internetowe miejsc, które są opisane. Zdjęcia zachwycają i zachęcają do dowiedzenia tych miejsc.

Du_sia Dudek Małgorzata
« < 2 3 4 5 6 ... 801 > »