ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Żony polarników. Siedem niezwykłych historii

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Kari Herbert
Żony polarników. Siedem niezwykłych historii Kari Herbert - okładka książki

Żony polarników. Siedem niezwykłych historii Kari Herbert - okładka książki

Żony polarników. Siedem niezwykłych historii Kari Herbert - okładka audiobooka MP3

Żony polarników. Siedem niezwykłych historii Kari Herbert - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Carta Blanca
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
328
Druk:
oprawa miękka
Czasy wielkich odkryć polarnych i… kobiety, które porzuciły konwencjonalną rolę pani domu, by u boku mężów, najznamienitszych polarników, uczestniczyć w podboju krainy wiecznego śniegu. Brały udział w ekspedycjach, zdobywały fundusze, umacniały sławę swych małżonków, a przede wszystkim im doradzały, nie pozwalając zwątpić w sukces wypraw.
Kari Herbert od nowa pisze historię odkryć polarnych i przedstawia siedem ambitnych indywidualistek, które swoim życiem i dokonaniami wyprzedziły czasy, w jakich żyły. Pokazuje też mało znany obraz ich mężów, zdobywców rejonów podbiegunowych – ich słabości, ambicje, fascynacje i wysiłek, jaki włożyli, by z powodzeniem ukończyć swe ekspedycje.   
Żony polarników. Siedem niezwykłych historii to książka napisana z pasją przez córkę sir Wally’ego Herberta. Autorka, która jako dziecko brała udział w wyprawie ojca, zna realia polarniczego życia jak mało kto. Publikacja, skonstruowana jako zbiór epizodów, wspomnień i listów, odkrywa przed czytelnikami prywatne życie niezwykłych kobiet i pokazuje, jak ważną rolę odgrywały w odkryciach polarnych.


Kari Herbert – podróżniczka i fotografka, córka jednego z największych polarników XX w. Publikuje m.in. w „Sunday Times”, „Independent” i „Observer”. Autorka wydanej w 2010 r. przez wydawnictwo Carta Blanca książki Córka polarnika. Zapiski z krańca świata.

Zamknij

Wybierz metodę płatności