ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zaskocz, zabij, zniknij. HISTORIA TAJNEJ ARMII I ZABÓJCÓW Z CIA

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Annie Jacobsen
Wydawnictwo:
Dom Wydawniczy REBIS
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
616
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (31,12 zł najniższa cena z 30 dni)

39,90 zł (-22%)
31,12 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(31,12 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

ZASKOCZ wroga. ZABIJ go. ZNIKNIJ bez śladu.

Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na świecie. Prawie każdy główny lokator Białego Domu od II wojny światowej prosił CIA, by zajmowała się sabotażem, działalnością wywrotową i zabójstwami.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do kilkudziesięciu osób, które uczestniczyły w tajnych operacjach CIA od początku zimnej wojny do dziś, i dogłębnemu przestudiowaniu niedawno odtajnionych dokumentów Annie Jacobsen opisała złożony świat zabójców, tajnych współpracowników i sabotażystów.

Autorka dzięki tym badaniom oraz rozmowom z wysokimi urzędnikami CIA, szefami kontrwywiadu i operatorami Wydziału Akcji Specjalnych po raz pierwszy ujawniła skalę tych szokujących i moralnie niejednoznacznych tajnych działań.

Annie Jacobsen zabiera nas w mroczne miejsca, z których nasz rząd wysyła odważnych mężczyzn i kobiety, by własnoręcznie zabijali w imieniu Stanów Zjednoczonych. Opisuje spiski i zabójstwa, których niekiedy od lat wypierali się amerykańscy prezydenci, w tym największe sukcesy CIA i jej największe fiaska. Garrett M. Graff, autor Raven Rock.

Spojrzenie zza kulis na osnute najgęstszą mgłą operacje amerykańskiego wywiadu Książka pełna niespodzianek. Kirkus

Jacobsen zdziera zasłonę z historii tajnych działań wojennych i sankcjonowanych przez państwo zabójstw od drugiej wojny światowej do dziś. Booklist

Książka dla tych, którzy chcą lepiej poznać amerykańską politykę zagraniczną w działaniu. Gorąco polecam. Jacob Sherman, Library Journal

Wybrane bestsellery

Dom Wydawniczy REBIS - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności