APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Urodzony by przetrwać

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Bear Grylls
Urodzony by przetrwać Bear Grylls - okładka książki

Urodzony by przetrwać Bear Grylls - okładka książki

Urodzony by przetrwać Bear Grylls - okładka audiobooka MP3

Urodzony by przetrwać Bear Grylls - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
Nie wyobrażam sobie, by dało się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem. To samo dotyczy sztuki przetrwania  - ci, którym udaje się wyjść z opresji, niezależnie od płci, zawsze dają z siebie wszystko. Zarówno w życiu, jak i w surwiwalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz.
Bear Grylls

Urodzony, by przetrwać to nie tylko zwykły poradnik, to podręczne koło ratunkowe, które uczy jak wyjść z opresji nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Pokazuje jak: przeprawić się przez rzekę pełną piranii, zdobyć wodę na suchej jak pieprz pustyni, odpędzić niedźwiedzia grizzly.

Brytyjski alpinista i podróżnik Bear Grylls zdradza podstawowe sekrety przetrwania, opisuje zdobyte przez siebie umiejętności, nawiązuje do prawa przyciągania, uczy jak utrzymać sprawność ciała i pogłębić wolę życia.

Przedstawione w tej książce umiejętności, o ile zostaną odpowiednio przyswojone i wyćwiczone, zwiększają szansę przeżycia, zwłaszcza jeśli samotnie znajdziemy się w którymś z opisanych wrogich światów. Umiejętności to podstawa, aby stać się wszechstronnym specjalistą od surwiwalu.

Sprawność fizyczna ułatwia wydostanie się z opresji. W końcu dzięki ćwiczeniom funkcjonowanie mózgu i zdolność koncentracji wznoszą się na najwyższy poziom efektywności  - jedno i drugie są nam niezbędne w chwili zagrożenia.

W każdej sytuacji ekstremalnej ważną rolę odgrywa szczęście. Ale nie zawsze jest ono kwestią przypadku. Dużo zależy od naszej wiary w powszechne prawo przyciągania, bowiem przyciągamy to, co chcemy. Najwięksi odkrywcy są zawsze pełni ekscytacji, pozostają optymistycznie nastawieni i z góry zakładają wygraną. Te cechy warto w sobie pielęgnować.

Wola życia stanowi o istocie przetrwania. Jeśli jest silna i wsparta dodatkową determinacją, zawsze musi się udać. Do istoty surwiwalu należy przede wszystkim nadzieja. W końcu, jak mawia popularyzator sztuki przetrwania: Pesymista w szansach dostrzega trudności, optymista trudności przekształca w szanse.

Spis treści:
Spis treści:

WSTĘP ... 7
TO, CO ABSOLUTNIE NAJWAŻNIEJSZE ... 11
ROZDZIAŁ 1
PODSTAWY PRZETRWANIA ... 12
ROZDZIAŁ 2
GÓRY LATEM ... 64
ROZDZIAŁ 3
NA MROZIE ... 102
ROZDZIAŁ 4
DŻUNGLA ... 144
ROZDZIAŁ 5
PUSTYNIA ... 184
ROZDZIAŁ 6
MORZE ... 216

CZTERY WARUNKI PRZETRWANIA ... 247
ZAKOŃCZENIE ... 248
INDEKS ... 251
MOJE MOTTO ... 254

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Pascal - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności