ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Clive Minnitt i Phil Malpas
Okładka książki/ebooka Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej

Okładka książki Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej

Okładka książki Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej

Okładka książki Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej

Wydawnictwo:
Galaktyka
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
160
Druk:
oprawa miękka
Pracując ze światłem, Szukając własnego stylu i Po pierwsze - światło to pierwsze pozycje warsztatowej serii omawiającej tajniki kreatywnej fotografii krajobrazu. Nowa książka poświęcona wszystkim aspektom fotografowania w plenerze pomoże w znalezieniu odpowiedzi na dwa najważniejsze pytania nurtujące każdego fotografa: Co powinienem fotografować? i W jaki sposób do tego podejść?. Choć pytania te wydają się oczywiste, wielu z nas niezależnie od poziomu umiejętności i doświadczenia ma kłopoty z prawidłową odpowiedzią. Brakuje nam inspiracji albo nie umiemy znaleźć najlepszego sposobu pokazania fotografowanego motywu.

W swojej książce Clive Minnitt i Phil Malpas dają jasne i praktyczne rady pozwalające fotografom na uwolnienie kreatywności, znajdowanie ciekawych motywów i tworzenie udanych kadrów. Autorzy zajmują się tu wieloma zagadnieniami: od źródeł inspiracji poprzez style fotograficzne, po kwestie tworzenia najczystszych kompozycji i eksperymenty formalne.

Obaj autorzy mają wieloletnie doświadczenie jako fotograficy i jako nauczyciele fotografii. Dokładnie wiedzą, o czym piszą, zwłaszcza gdy mowa o nauce krytyki własnych prac. Omawiane tu kwestie są bowiem ilustrowane ich zdjęciami, którym towarzyszą dokładne opisy techniczne, notatki na temat inspiracji i warunków w trakcie fotografowania oraz uwagi krytyczne, odnoszące się do otrzymanych rezultatów.

Podobnie jak inne książki serii, ta też daje czytelnikom wrażenie osobistego uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez autorów. Przez wiele lat będzie więc służyć jako źródło pomysłów na kreatywne podejście do poszukiwania nowych zdjęć.

Zamknij

Wybierz metodę płatności