ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Szuga. Krajobraz po imperium

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jędrzej Morawiecki
Wydawnictwo:
Czytelnik
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
280
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (16,90 zł najniższa cena z 30 dni)

36,55 zł (-25%)
27,55 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(16,90 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Słowo szuga znaczy śryż, breja, lód zmieszany z wodą i pośniegowym błotem. Pojawienie się jej na drogach i rzekach zapowiada odwilż, wiosnę, nadejście nowego. Jakiej odnowy doświadczyła Rosja po rozpadzie Związku Radzieckiego? W Szudze Jędrzej Morawiecki przekonuje, że początkowe wolnościowe przemiany, zarówno polityczne, jak i społeczne, ostatecznie nie przyniosły ani państwu, ani jego obywatelom pozytywnych trwałych zmian. Rosja ostatniej dekady to rozkwit nacjonalizmów, radykalizacja postaw, represje wobec niepokornych. Bohaterowie książki szukają kryjówek albo uciekają, trafiając do klinik psychiatrycznych, obozów dla uchodźców, wreszcie do strefy działań wojennych.

Autor, od lat podróżujący w najdalsze zakątki Rosji, odkrył inny kraj niż dotychczas opisywany w polskich reportażach lub artykułach prasowych. W Szudze obnażył egzotyzujące i zaczarowujące sposoby kreowania jej obrazu. Przeprowadził też bolesny rozrachunek ze swoim osobistym stosunkiem do Rosji. 

Szuga jest bogatą mozaiką reportaży i opowieści z syberyjskiego Tomska oraz poruszających relacji mieszkańców Donbasu po rosyjskiej agresji na ich region.

Wybrane bestsellery

Czytelnik - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności