ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sudety na weekend

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Cyprian Skała, Michał Ciesielski
Sudety na weekend Cyprian Skała, Michał Ciesielski - okładka książki

Sudety na weekend Cyprian Skała, Michał Ciesielski - okładka książki

Sudety na weekend Cyprian Skała, Michał Ciesielski - okładka audiobooka MP3

Sudety na weekend Cyprian Skała, Michał Ciesielski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
216
Druk:
oprawa miękka
"Sudety   na weekend" zostały napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu.  Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa! 

Spis treści:
Jak korzystać z przewodnika ...4
Od wydawcy ...6
1. Góry Izerskie ...7
2. Karkonosze ...27
3. Jelenia Góra i okolice ...55
4. Rudawy Janowickie ...77
5. Góry Kaczawskie ...95
6. Wałbrzych i okolice ...117
7. Ziemia kłodzka ...137
8. Góry Bystrzyckie ...159
9. Na wschód od ziemi kłodzkiej ...177
10. Góry Opawskie ...195
Indeks ...213

Zamknij

Wybierz metodę płatności