APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Spacery po Rzymie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Ewa Bieńkowska
Wydawnictwo:
Próby
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
223
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (18,62 zł najniższa cena z 30 dni)

21,90 zł (-15%)
18,62 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(18,62 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

"Po co jeżdżę do Rzymu? Jeżdżę tutaj dla dzieł sztuki, które szczególnie przemawiają do serca. Dla tego dzieła sztuki, jakim są najpiękniejsze dzielnice miasta, całe szlaki zabudowy: place, ulice, pałace, fontanny, kościoły. Dla rzeki gęsto obsadzonej platanami, przez które rysują się wzgórza drugiego brzegu. Dla szybkiego espresso na stojąco obok mego pensjonatu, dla możliwości wypicia białego wina przed półkolistym krużgankiem Santa Maria della Pace. Dla via Giulia w deszczu, kiedy z witek dzikiego wina zwieszających się z łuku nad ulicą kapią szkliste krople" - pisze w "Spacerach po Rzymie" znana historyk sztuki i literatury.

Autorka oprowadza czytelników po kościołach, które są świadkami nie tylko wiary, lecz także upływającego czasu. Jej eseje opowiadają o patronach i budowniczych świątyń oraz dziejach pereł architektury, wprowadzają także w atmosferę rzymskich ulic, na których nowoczesność miesza się ze starożytnością.

Książka stanowi eseistyczny przewodnik po ulubionych miejscach Rzymu. Jest zbudowana z 16 rozdziałów. Oprócz historycznego prologu i autobiograficznego epilogu, są one skomponowane tak, że każdy zawiera jedną trasę spacerową przez miasto, przy której znajdują się najznakomitsze zabytki Rzymu chrześcijańskiego.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Ewa Bieńkowska - autorka książek o Nietzschem, Michale Aniele, Tomaszu Mannie, Miłoszu, wspomnieniowej książki o swojej rodzinie oraz powieści Dane odebrane. Nakładem Zeszytów Literackich ogłosiła tomy Pisarz i los. O twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego; Spacery po Rzymie oraz Historie florenckie, za które otrzymała Nagrodę Magellana i Nagrodę im. Leopolda Staffa.

Próby - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności