ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Riwiera francuska. Zamki, mariny, winnice. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Krzysztof Bzowski
Okładka książki/ebooka Riwiera francuska. Zamki, mariny, winnice. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Okładka książki Riwiera francuska. Zamki, mariny, winnice. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Okładka książki Riwiera francuska. Zamki, mariny, winnice. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Okładka książki Riwiera francuska. Zamki, mariny, winnice. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
4.0/6  Opinie: 1
Stron:
240
Druk:
oprawa miękka

Riwiera francuska - region obejmujący prowansalskie Lazurowe Wybrzeże oraz nadmorskie części Langwedocji i prowincji Roussillon, to miejsce niezwykłe i pełne kontrastów. Nowoczesne kurorty, średniowieczne miasteczka, żeglarskie mariny, ciche górskie wioski, piaszczyste plaże, urwiste klify, palmy, winnice, lasy, pola lawendy, skaliste masywy pocięte głębokimi wąwozami, wiekowe kościoły, majestatyczne zamki... - lista tutejszych atrakcji zdaje się nie mieć końca.

Przewodniki rekreacyjne oprowadzają po najciekawszych regionach i miastach - nie do pominięcia na trasie podróży. Opisom krajoznawczym towarzyszą mapy, ramki z ciekawostkami oraz starannie wybrane zdjęcia, dające przedsmak prawdziwej podróży. Zwięzłe informacje praktyczne pomagają zaplanować udany urlop i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Wszystko to, w połączeniu z przejrzystym układem treści i atrakcyjną szatą graficzną, czyni z przewodnika rekreacyjnego niezastąpionego partnera w podróży.

O autorze

Krzysztof Bzowski - historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się na wschód, ku dawnym polskim kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią – równie chętnie penetruje też górskie bezdroża Czarnohory i Gorganów oraz innych masywów w Karpatach Wschodnich. Jednocześnie pozostaje wciąż zagorzałym fanem ck monarchii i Galicji, dlatego też często podróżuje ku południowym sąsiadom Polski. Związki rodzinne zaś wielokrotnie zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Poza tym zwiedzał Afrykę Północną i Turcję.

Zamknij

Wybierz metodę płatności