ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Małopolska. Travelbook. Wydanie 1

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Travelbooki
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Travelbooki
Ocena:
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

Od granitowych szczytów Tatr Wysokich po nadwiślańskie równiny, między skalistymi wąwozami Jury a sielskimi dolinami Beskidu Niskiego rozciąga się pełne atrakcji i uroku województwo małopolskie, popularnie utożsamiane dziś z dawną, historyczną Małopolską. Nie ma innej części naszego kraju o tak wielkiej różnorodności krajobrazów czy też historycznych zabytków przeszłości - o czym świadczy może liczba aż piętnastu małopolskich obiektów na liście UNESCO. Będą mieli co tutaj robić nie tylko amatorzy zwiedzania zabytków, ale i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu: górskich wędrówek, wypraw rowerowych, spacerów w dolinach, spływów kajakowych albo wspinaczki po tatrzańskich czy jurajskich skałach!

By przeżyć ciekawą przygodę i powrócić z cudownymi wspomnieniami (i pamiątkami!), można również odwiedzić Małopolskę podczas jednego z wielu odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Warto też spróbować lokalnych specjałów kulinarnych - bo ten tak różnorodny krajobrazowo region szczyci się też wielkim bogactwem miejscowych tradycji. I nic dziwnego, wszak przez wieki mieszkali tu razem obok Polaków także Żydzi i Łemkowie, górskie grzbiety przemierzali wędrowni pasterze pochodzenia wołoskiego, w miastach zaś liczni byli Niemcy, a nawet Włosi i przedstawiciele wielu innych nacji.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Krzysztof Bzowski - historyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), zagorzały górołaz, pilot i przewodnik, autor kilkudziesięciu przewodników. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się ku dawnym Kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią. Jednocześnie pozostaje fascynatem Austro-Węgier, często podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Schodził z plecakiem większość gór Europy – od Pirenejów po ukraińskie Karpaty Wschodnie, od polskich Beskidów po Alpy i Góry Dynarskie. Poza tym zwiedzał intensywnie Afrykę Północną, państwa bałkańskie, Turcję, Izrael i kilka innych krajów.

Krzysztof Bzowski - pozostałe książki

Zobacz pozostałe książki z serii Travelbooki

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności