Polska według Internautów. Wydan...

Polska według Internautów. Wydanie 1

Autor: praca zbiorowa

Polska według Internautów. Wydanie 1
Stron: 616
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Chcesz oryginalnie i aktywnie spędzić urlop? Poznawaj swoją ojczyznę! Nie musisz już wyjeżdżać na drugi koniec Europy, żeby zwiedzać interesujące miejsca, odkrywać nieznane zakątki oraz dobrze się bawić. Dzięki Polsce według internautów, jedynemu przewodnikowi na rynku współtworzonemu przez pasjonatów podróży z całego kraju, łatwo dotrzesz w regiony o żywej i bogatej kulturze, zwiedzisz urokliwe miasteczka oraz odnajdziesz maleńkie wioski, pełne nikomu nieznanych skarbów. Poznasz fascynującą historię ziemi Twoich przodków. Dowiesz się, gdzie organizowane są największe i najciekawsze imprezy oraz gdzie udać się na poszukiwanie ciszy i samotności. Nasz przewodniki pokaże Ci Polskę, której warto poświęcić czas,miejsca w Twojej okolicy, których nie znałeś wcześniej. Potwierdzają i polecają je osoby, które już do nich dotarły i zdążyły się nimi zachwycić.

Polska według internautów składa się z jedenastu rozdziałów, z których każdy przedstawia jeden region Polski. Wydawnictwo zawarło w przewodniku wyczerpujące opisy krajoznawcze i historyczne, informacje o aktualnej bazie noclegowej i gastronomicznej, jak również propozycje dotyczące aktywnego wypoczynku na opisywanych terenach.

Co wiemy o własnym kraju? Co potrafimy w nim dostrzec, docenić, pokazać innym? Jaka jest Polska według nas, Polaków? Niniejsza publikacja – nowy, unikatowy projekt Wydawnictwa Bezdroża, którego ideę stanowi współpraca pomiędzy Wydawnictwem a użytkownikami portalu e-przewodniki.pl – stanowi wielobarwną mozaikę głosów, opinii i doświadczeń tych, którym bliska jest idea zwiedzania i poznawania zakamarków własnej ojczyzny. Polska według internautów zaprasza Czytelników w fascynującą podróż, dając jej uczestnikom niepowtarzalną możliwość wymieniania się doświadczeniami i dzielenia się osobistymi odkryciami. Przewodnik składa się z jedenastu rozdziałów, z których każdy przedstawia jedną część Polski. Publikację otwierają rankingi najpiękniejszych zakątków i obiektów naszego kraju, wybrane przez sympatyków portalu e-przewodniki.pl w plebiscycie zatytułowanym "Siedem cudów Polski". Poszczególne rozdziały rozpoczynamy zestawieniem najciekawszych atrakcji znajdujących się na opisywanym obszarze. Trzon danej sekcji stanowi opis ważnych miast, ich zabytków i miejsc, do których każdy szanujący się turysta powinien zawitać. W ramkach umieściliśmy ciekawostki i warte przywołania dygresje. Na marginesach znajdują się treści pochodzące od internautów: są to dodane na portalu e-przewodniki.pl zdjęcia, komentarze na temat przedstawianych przez nas miejsc oraz opisy dodatkowych obiektów, które internauci uznali za ważne. W przewodniku zamieściliśmy także autorskie relacje z prywatnych wojaży użytkowników portalu e-przewodniki.pl. Każdy rozdział kończy się informacjami praktycznymi, zawierającymi dane o aktualnej bazie noclegowej i gastronomicznej, jak również propozycje dotyczące możliwości aktywnego wypoczynku na opisywanych terenach. Na końcu znajdują się wskazówki na temat położenia i dostępności punktów z dostępem do bezprzewodowego internetu. Wierzymy, że to ułatwi Państwu bezpośrednie dzielenie się impresjami z podróży z innymi Czytelnikami. Polska według internautów to połączenie rzetelnych i ciekawych informacji historyczno-krajoznawczych z opiniami turystów, to aktualne informacje praktyczne, potwierdzone przez klientów danych lokali, to wreszcie zawarty w relacjach z podróży zbiór pomysłów na ciekawe wyprawy w różne, niekoniecznie wszystkim znane zakątki Polski. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy przewodnik pomoże Państwu na nowo zachwycić się własną ojczyzną oraz stanie się inspiracją do niezapomnianych podróży i osobistych odkryć.

7 cudów Polski: Ogrody
 7 cudów Polski: Pałace
 7 cudów Polski: Wydarzenia
 7 cudów Polski: Zabytki sakralne
 7 cudów Polski: Dzieła sztuki
 7 cudów Polski: Zabytki techniki
 7 cudów Polski: Zamki

Start

Tworzymy razem przewodniki
Spis treści
Spis map
Symbole stosowane na mapach
Spis ramek

Pomorze Zachodnie 
 mapa i najciekawsze miejsca
Darłowo
Kamień Pomorski i okolice
Kołobrzeg
Koszalin
Międzyzdroje
Szczecin
Świnoujście
Trzebiatów
Informacje praktyczne

Pomorze Gdańskie i Kaszuby
 mapa i najciekawsze miejsca
Gdańsk
Gdynia
Hel
Kartuzy
Malbork
Słowiński Park Narodowy
Słupsk
Tczew
Wejherowo
Władysławowo
Tajemnice Wyspy Sobieszewskiej, czyli zabytkowy zespół Forsterówki
Informacje praktyczne

Mazury i Warmia
 mapa i najciekawsze miejsca
Elbląg
Frombork
Giżycko
Iława
Kętrzyn
Mikołajki
Mrągowo
Olsztyn
Ostróda
Węgorzewo
Informacje praktyczne

Suwalszczyzna i Podlasie
 mapa i najciekawsze miejsca
Augustów
Białowieski Park Narodowy
Białystok
Biebrzański Park Narodowy
Drohiczyn
Sokółka
Suwałki
Wigierski Park Narodowy
Szlak kajakowy Czarnej Hańczy i Kanału Augustowskiego
Informacje praktyczne

Wielkopolska
 mapa i najciekawsze miejsca
Bydgoszcz
Gniezno
Inowrocław
Konin
Poznań
Toruń
Włocławek
Żnin
Informacje praktyczne

Mazowsze i Kurpie

 mapa i najciekawsze miejsca
Kampinoski Park Narodowy
Łowicz
Łódź
Ostrołęka
Ostrów Mazowiecka
Płock
Pułtusk
Radom
Warszawa
Rowerem po Spale i okolicach
Informacje praktyczne

Lubelszczyzna i Góry Świętokrzyskie
 mapa i najciekawsze miejsca
Biała Podlaska
Chełm
Kazimierz Dolny
Kielce
Lublin
Pińczów
Puławy
Sandomierz
Włodawa
Zamość
Informacje praktyczne

Dolny Śląsk i Sudety
 mapa i najciekawsze miejsca
Jelenia Góra
Karkonoski Park Narodowy
Kłodzko
Legnica
Nysa
Opole
Wałbrzych
Wrocław
Kotlina Kłodzka, czyli każdy dzień inny
Informacje praktyczne

Jura, Górny Śląsk i Beskidy
 mapa i najciekawsze miejsca
Bielsko-Biała
Cieszyn
Częstochowa
Kalwaria Zabrzydowska
Katowice
Oświęcim
Sucha Beskidzka
Wadowice
Żywiec
Informacje praktyczne

Od Krakowa po Tatry
 mapa i najciekawsze miejsca
Bochnia
Kraków
Krynica Zdrój
Lanckorona
Nowy Sącz
Nowy Targ
Pieniński Park Narodowy
Tarnów
Wieliczka
Zakopane
Przez knajpy krakowskiego Kazimierza
Informacje praktyczne

Podkarpacie, Bieszczady i Beskid Niski
 mapa i najciekawsze miejsca
Bieszczadzki Park Narodowy
Dukla
Gorlice
Jarosław
Krosno
Przemyśl
Rzeszów
Sanok
Połoniny niebieskie
Informacje praktyczne
Indeks
Notatki


Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Nowy, unikatowy projekt Wydawnictwa Bezdroża, którego ideę stanowi współpraca pomiędzy Wydawnictwem a użytkownikami portalu e-przewodniki.pl, stanowi wielobarwną mozaikę głosów, opinii i doświadczeń tych, którym bliska jest idea zwiedzania i poznawania zakamarków własnej ojczyzny. Polska według internautów zaprasza Czytelników w fascynującą podróż, dając jej uczestnikom niepowtarzalną możliwość wymieniania się doświadczeniami i dzielenia się osobistymi odkryciami.

21. wiek Anna Lato, 2012-11-01

    pokaż wszystkie