ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Polska dla aktywnych. Poradnik (FAN)

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
praca zbiorowa
Polska dla aktywnych. Poradnik (FAN) praca zbiorowa - okładka książki

Polska dla aktywnych. Poradnik (FAN) praca zbiorowa - okładka książki

Polska dla aktywnych. Poradnik (FAN) praca zbiorowa - okładka audiobooka MP3

Polska dla aktywnych. Poradnik (FAN) praca zbiorowa - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
488
Druk:
oprawa miękka
Polska dla aktywnych to zarazem przewodnik i poradnik dla wszystkich którzy preferują aktywne formy wypoczynku i szukają pomysłów na spędzenie weekendu lub kilku dni w ciekawy sposób.

Tym razem proponujemy Wam nieco adrenaliny, mocne wrażenia i ciekawe przeżycia które wiążą się z odkrywaniem nowych możliwości spędzania czasu. Wybierzcie się z nami na spływ kajakowy, rejs żeglarski, windsurfing, nurkowanie, jazdę na rowerze, grę w golfa, rajd konny, wspinaczkę skałkową, eksplorację jaskiń, skoki ze spadochronem, loty szybowcowe, paralotniarstwo, wycieczki górskie i wędkowanie - czyli sporty nie ekstremalne, choć wymagające nieco wysiłku i umiejętności.

Poszczególne rozdziały napisali specjaliści w danych dziedzinach. Znają od podszewki swój sport, wiedzą, co doradzić początkującym, opisują sposoby pokonywania trudności. Podpowiadają, od czego zacząć uprawianie danej dyscypliny: jakie warunki powinno spełniać miejsce do nauki, na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu i instruktora, jakie błędy najczęściej popełniają początkujący. Doradzają, jaki sprzęt kupić lub wypożyczyć i czym się przy tym kierować, a także przybliżają podstawowe zasady bezpieczeństwa.
W części przewodnikowej omówiono możliwości uprawiania w Polsce każdej z wymienionych dyscyplin oraz przedstawiono najciekawsze miejsca, gdzie można uprawiać sport, a przy okazji zobaczyć malownicze zakątki.

Celem, jaki nam przyświecał, było wskazanie inspiracji tym, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z proponowanymi formami rekreacji. Nie jest to podręcznik (nic nie zastąpi kursu pod okiem instruktora), ale jedynie wstęp, który - być może - zachęci Was do spróbowania swych sił na nowym polu.

Spis treści:
1. WYCIECZKI ROWEROWE ... 11
2. WYCIECZKI GÓRSKIE ... 47
3. ŻEGLOWANIE ... 79
4. KAJAKARSTWO ... 115
5. WĘDKOWANIE ... 147
6. WINDSURFING ... 177
7. JEŹDZIECTWO ... 211
8. WSPINACZKA .. 249
9. NURKOWANIE ... 281
10. GOLF ... 311
11. EKSPLORACJA JASKIŃ ... 345
12. PARALOTNIARSTWO ... 377
13. SKOKI SPADOCHRONOWE ... 415
14. SZYBOWNICTWO ... 447

Zamknij

Wybierz metodę płatności