ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność. Część 2

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Mateusz Będkowski
Wydawnictwo:
Histmag
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
191
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook (9,85 zł najniższa cena z 30 dni)

17,90 zł (-20%)
14,32 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(9,85 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Mateusz Będkowski po raz kolejny zabiera nas na wyprawę w najdalsze zakątki świata – od południowego Pacyfiku i Brazylii, przez Ziemię Świętą i Konstantynopol aż po daleką Syberię i Mongolię.

 

Tym razem poznamy burzliwe losy polskich podróżników, odkrywców i zesłańców – nieprzeciętnych ludzi, którzy wyruszyli do nieznanych krain i odległych lądów. Byli wśród nich m.in. sandomierski książę-krzyżowiec, niezwykła lekarka, a także urodzeni na Pomorzu towarzysze kapitana Cooka. Autor przenosi nas do świata zadziwiających wypraw i wielkich odkryć, które przeszły do historii.

 

To druga część bestsellerowego e-booka „Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność”, przygotowanego staraniem portalu Histmag.org. Powinna przypaść do gustu zarówno miłośnikom wieków średnich i nowożytności, jak i literatury przygodowej. Historie ówczesnych poszukiwaczy przygód czyta się niejednokrotnie niczym dobrą powieść awanturniczą.

 

Mateusz Będkowski (ur. 1987) - absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się losami polskich podróżników i odkrywców. Na ich temat publikował artykuły m.in. w czasopismach: „Mówią Wieki” i „African Review. Przegląd Afrykanistyczny”, a także w portalu Histmag.org. Autor książki „Polacy na krańcach świata: XIX wiek”.

Wybrane bestsellery

Mateusz Będkowski - pozostałe książki

Histmag - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności