ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć. Część 2

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Histmag
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
123
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook (10,32 zł najniższa cena z 30 dni)

12,90 zł (-20%)
10,32 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(10,32 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Zapraszamy w kolejną podróż po kraju śladami przeszłości - kilkanaście historycznych krain i dziesiątki atrakcji turystycznych: cerkwie i kościoły, zamki i pałace, muzea i pola bitew. Wszystkie te miejsca zasługują na bliższe poznanie i odwiedziny już w najbliższym czasie.

Rzeczpospolita nie zawsze była jednolita etnicznie, a jej granice ulegały licznym zmianom. Nasze ziemie zamieszkane były przez mniejszości, a także inne narody, wyznające różne wyznania. Tysiąc lat historii, setki zabytków pamiętających dawno minione czasy. Zwiedzając nasz kraj, warto znać i rozumieć kontekst historyczny, jakże różny dla poszczególnych regionów.

W którym polskim regionie zamieszkali Kurpie? A w którym Bojkowie? Na którym rynku stał pomnik Stalina? Co się stało z jedynym dziełem Rubensa w naszych zbiorach? Na którym wielkopolskim zamku straszy „biała dama”? Ile budynków wybudowano na szczycie Śnieżki?

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w tekstach składających się na drugą część naszego przewodnika „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto odwiedzić”.

Czy chcecie rzucić wszystko i wybrać się w podróż wraz z Histmagiem?

Wybrane bestsellery

Histmag - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności