APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Notatki geologa. Szmaragdy, złoto i... smak przygody

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Andrzej Śliwa
Wydawnictwo:
Poligraf
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
156
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

W reportażach opartych na wspomnieniach autora pojawiają się różnorodne wątki, w tym między innymi:
o Prace geologiczne w egzotycznych rejonach - na obszarach dzikiej sawanny, na bezwodnej pustyni Namib, w wysokich górach Tien-szan.
o Odkrycie unikalnych złóż szmaragdów w Zambii, ich eksploatacja (często nielegalna); także prosty opis procesu powstawania szmaragdów w przyrodzie.
o Zadania i wyzwania napotkane podczas budowy kopalni złota oraz zakulisowe intrygi związane z takim przedsięwzięciem i jego finansowaniem.
o Świat postsowieckiej prowincji w kazachskim Semipałatyńsku - powstające środowisko biznesu oraz relikty przeszłości, włącznie z opisem obszaru byłego sowieckiego atomowego poligonu.
o Niezwykłe dyskusje o Lechu Wałęsie na głębokiej zambijskiej prowincji.
o Ciekawostki, anegdoty, nieznane zwyczaje i wydarzenia oraz obrazki z życia codziennego w najdalszych rejonach świata.


ANDRZEJ ŚLIWA - geolog, przez kilkadziesiąt lat zajmował się poszukiwaniem i eksploatacją złóż. Większość poszukiwań prowadził w odległych zakątkach Afryki i Azji - na pustyniach, sawannach, stepach, w wysokich górach. W firmach poszukiwawczych pełnił różne funkcje - od geologa terenowego do szefa przedsiębiorstwa. Brał udział w budowie kopalń, był dyrektorem kopalni złota i członkiem rad nadzorczych przedsiębiorstw górniczych. Badał zarówno typowe, jak i niezwykłe złoża (m.in. szmaragdów); wiele lat poświęcił na poszukiwanie i eksploatację złota.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności