Kanada. Zielony Przewodnik Miche...

Kanada. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Autor: 

Kanada. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1
Stron: 528
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Kanada to ogromny kraj, siłą rzeczy mocno zróżnicowany pod każdym względem, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Region Wielkich Jezior jest idealny na rodzinne wakacje. Oprócz przyjemności, których dostarcza nam woda, warto wziąć pod uwagę możliwość spacerów i zwiedzania zabytków kultury. Wybrzeża Atlantyku pozwalają łączyć kąpiele, piesze wędrówki, obserwacją morskiej fauny i degustacją kuchni na bazie owoców morza. Parki narodowe spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Niektóre są jednak trudno dostępne. Fauna i flora oraz różnorodne zajęcia sportowe zachwycą amatorów przyrody i sportów. Biegun północny (Nunavut, Terytoria Północno-Zachodnie, północny Quebec) jest trudniejszy do zdobycia, wymaga pewnych sprawności fizycznych. Jeśli jednak fascynują nas duże przestrzenie, nagie krajobrazy, odległe horyzonty i zwierzęta, pobyt tutaj sprawi nam ogromną przyjemność. Góry Skaliste i Kordyliery Kanadyjskie spodobają się miłośnikom gór. Sporty zimowe i wodne, piesze wędrówki, alpinizm, obserwacja fauny i flory skutecznie wypełnią czas.

Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Najpierw, ponad 100 lat temu, na drogach pojawiły się "automobile" i to właśnie z myślą o ich użytkownikach André Michelin założył we Francji sieć biur informacji podróżniczej. Można się było w nich dowiedzieć, którędy przebiegają najlepsze trasy, gdzie znajdują się najcenniejsze obiekty do zwiedzania, gdzie zatrzymać się na nocleg i gdzie można dobrze zjeść. W 1900 r. Michelin wydał pierwszy przewodnik po Francji. Już wówczas zastosowano w nim system gwiazdkowy - trzech, dwóch i jednej gwiazdki, który różnicuje obiekty na te, które trzeba zobaczyć koniecznie, warto odwiedzić lub są godne uwagi, jeśli mamy więcej czasu na zwiedzanie. To najbardziej czytelne kryterium oceny, jest dziś nie tylko znakiem rozpoznawczym przewodników Michelin, ale z powodzeniem przyjęło się w innych przewodnikach, a także w recenzjach kinowych i teatralnych, a nawet w. programach telewizyjnych.
Pierwszy przewodnik, z 1900 roku, opisywał Francję i był wydany jeszcze w kolorze czerwonym, kolor zielony wprowadzono w 1937 roku w przewodniku poświęconym zamkom nad Loarą i właśnie ten kolor - Zielona Seria - charakteryzuje przewodniki Michelin.
W 2006 roku partnerem wydawniczym Michelin w Polsce zostało Wydawnictwo Bezdroża i od tej pory na naszym rynku przybywają kolejne przewodniki w wersji polskojęzycznej (uaktualnioną listę wszystkich do tej pory wydanych przewodników Michelin można znaleźć na stronie www.przewodniki-michelin.pl).
Wśród nowości wydawniczych Bezdroży sezonu zimowego 2009/10 znalazły się przewodniki o Kanadzie i Szwajcarii z Zielonej Serii Michelin. Nie bez powodu Kanada, bo to najpopularniejszy kierunek w tym roku ze względu na zorganizowaną tu XXVI Olimpiadę, ale dla prawdziwych podróżników jeden z najpopularniejszych w ogóle, mimo że zimowe igrzyska w Vancouver należą już do historii.
Dla turystów z Europy bliższa, tańsza i nie mniej atrakcyjna będzie Szwajcaria. Wszystkiego, co warto zobaczyć i czego spróbować w tym kraju, nie da się wymienić jednym tchem, a i tak "po zaliczeniu" największych atrakcji (przyjmując trzygwiazdkowe kryterium Michelin: sporty zimowe na szczytach Alp, wycieczki wiosną, latem i jesienią rowerowe i piesze wycieczki na szlakach wytyczonych między lodowcami, wzburzonymi rzekami, golf w Arosie na 18-dołkowym polu najprawdopodobniej położonym najwyżej na świecie, rejsy po jeziorach, bayronowski zamek Chillon, Bazylea, Zurych, Lucerna, Berno), przy nadmiarze czasu przeznaczonego na poznawanie Szwajcarii, warto wybrać się do wiosek zagubionych między alpejskimi szczytami, gdzie tempo życia jest spokojniejsze, a sporo ich mieszkańców utrzymuje się ze sprzedaży pożądanych przez turystów wyrobów tradycyjnego rzemiosła.
Informacje zawarte w przewodnikach można uzupełnić, zaglądając na strony internetowe, do których odnośniki podano niemal przy każdym opisanym mieście, obiekcie, szlaku.

geographer.pl 2010-04-02

    pokaż wszystkie