ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Beskid Wyspowy. Przewodnik Rewasz

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Dariusz Gacek
Beskid Wyspowy. Przewodnik Rewasz Dariusz Gacek - okładka książki

Beskid Wyspowy. Przewodnik Rewasz Dariusz Gacek - okładka książki

Beskid Wyspowy. Przewodnik Rewasz Dariusz Gacek - okładka audiobooka MP3

Beskid Wyspowy. Przewodnik Rewasz Dariusz Gacek - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Rewasz
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
366
Druk:
oprawa miękka
Beskid Wyspowy - ziemia nieznana, ziemia polecana... Bywa turystom po drodze - do Zakopanego, Krynicy, Szczawnicy... Niewiele jest grup górskich, w których z podgórskiego krajobrazu oraz szerokich, rozłożystych dolin wyrastają strome wyspy gór. Napoje z Tymbarku, dwie stolice Beskidu Wyspowego: Limanowa i Mszana Dolna, historyczne bogactwo Szczyrzyca i Czchowa, niepowtarzalna atmosfera jedynego schroniska górskiego na Luboniu Wielkim, wiekowe drewniane kościoły w Dobrej, Słopnicach, Jodłowniku i Kasinie, wody mineralne Szczawy, Żegocina przycupnięta pod Kamionną, najpiękniejsza linia kolejowa w Beskidach i wreszcie najważniejszy czynnik - ludzie, górale zwani Zagórzanami i Sądeccy Lachowie - to wszystko kształtuje niepowtarzalny klimat tych stron.
Przewodnik obejmuje cały Beskid Wyspowy oraz wschodnią część Beskidu Średniego - Pasmo Łysiny i Lubomira. Publikacja jest bogato ilustrowana. Liczne mapki i planiki pokrywają prawie cały obszar opisany w przewodniku. Dla urozmaicenia zamieszczono także panoramy z najciekawszych miejsc, polan i szczytów.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Dariusz Gacek - historyk, przewodnik górski, członek Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach. Mieszkaniec Piekar Śląskich, który w ramach swojej pasji krajoznawczej poznaje polskie góry. Autor opracowań turystycznych poświęconych Górnemu Śląskowi i Beskidom. Maratończyk i ultramaratończyk, dla którego las i góry są drugim domem.

Zamknij

Wybierz metodę płatności