ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ziemia hrubieszowska

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
172
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Ziemia hrubieszowska to tereny pogranicza, z wyjątkowo bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym – mozaika kultury polskiej i ukraińskiej, ale też żydowskiej. Katolickie kościoły sąsiadują z prawosławnymi cerkwiami, żydowskie macewy z unickimi nagrobkami. Dominują zabytki sakralne – zarówno drewniane, jak i murowane. Zachowało się wiele cerkwi (w tym murowana, trzynastokopułowa w Hrubieszowie, a najwięcej drewnianych w okolicach Dołhobyczowa); obecnie większość jest użytkowana jako świątynie rzymskokatolickie. Są tu też zabytkowe kościoły (m.in. późnorenesansowy w Uchaniach), przydrożne krzyże i kapliczki. Z XVIII i XIX w. pochodzą dwory i zespoły pałacowo-parkowe, m.in. w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Strzyżowie, Werbkowicach.

Nieuregulowana rzeka Bug, liczne obszary chronione, parki krajobrazowe, rezerwaty, użytki ekologiczne współtworzą walory przyrodnicze tego regionu.

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscowościami oraz zwięzłe opisy zabytków. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności