ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Transalpina

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jolanta Pol
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
100
Dostępny format:
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Transalpina to droga krajowa DN67C, najwyżej położona w Rumunii, z przełęczą Urdele na wysokości 2145 m n.p.m. Jest to jedna z najpiękniejszych tras górskich w Europie, mająca status kultowej dla wielu motocyklistów, również z Polski. Oprócz zachwycających widoków daje możliwość zwiedzania wielu wyjątkowych miejsc.

Zaczyna się w Sebeş (Transylwania), kończy w Novaci (Oltenia), u podnóża gór Parâng. Sebeş to jedno z siedmiu najważniejszych średniowiecznych miast Siedmiogrodu, które założyli w XII w. osadnicy z Niemiec. W kościele ewangelickim – zbudowanym w XIII w. – jest największy ołtarz renesansowy w Rumunii. Około 4 km od Sebeş znajduje się Râpa Roşie (Czerwony Wąwóz) – rezerwat geologiczno-botaniczny. Podróżując Transalpiną, warto zobaczyć m.in. drewnianą cerkiew w Pianu de Sus, rezerwat Masa Jidovului, jezioro i tamę Tău Bistra, jezioro Oaşa i monastyry Oașa i Obârșia Lotrului, zatrzymać się przy zamieszkałej przez rodzinę pasterzy Stâna Ștefanu, przejść leżące na trasie rezerwaty (np. Rezervaţia Căldarea Gâlcescu). Wrażeń i widoków dostarcza droga do przełęczy Urdele i sama przełęcz. Za przełęczą leży miejscowość Rânca (na wysokości 1600 m n.p.m.), ośrodek sportów zimowych, z kilkoma stokami narciarskimi.

Szczegółowe informacje o tej trasie znajdują się w publikacji. Ilustruje je bogaty materiał fotograficzny.  Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki na strony z opisem danego miejsca, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności