APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tatry Polskie - orientacja południowa, 1:30 000

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Tatry Polskie - orientacja południowa, 1:30 000  - okładka książki

Tatry Polskie - orientacja południowa, 1:30 000  - okładka książki

Tatry Polskie - orientacja południowa, 1:30 000  - okładka audiobooka MP3

Tatry Polskie - orientacja południowa, 1:30 000  - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Compass
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
1
Druk:
oprawa miękka
Jest to mapa jednostronna w skali 1:30 000, w orientacji południowej - teraz w wodoodpornej i wytrzymałej laminowanej wersji bardzo przydatna dla osób udających się w Tatry od strony północnej, a zatem dla turystów wyruszających z Zakopanego, Kościeliska, Bukowiny Tatrzańskiej i innych polskich miejscowości podtatrzańskich. Posługując się mapą, najczęściej staramy się ją ustawić tak, aby kierunki świata na mapie i w terenie były zgodne. Idąc zatem z Kuźnic do Murowańca z tradycyjną mapą (o orientacji północnej), ułożoną zgodnie z kierunkami świata, mamy sporo trudności z jej czytaniem. Patrząc na tak skierowaną mapę, wszystkie symbole oraz nazwy widzimy zwrócone podstawami do góry. Doskonałym i prostym rozwiązaniem tego uciążliwego problemu, jest właśnie mapa Tatr o orientacji południowej czyli z kierunkiem południowym u góry mapy. Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska oraz Poronin na północy.

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu oraz przedstawiono informacje przydatne turystom w wysokich górach, m.in. miejsca zejścia lawin i łańcuchy.

Na odwrocie znajdują się: plan Zakopanego (1:18500), mapa grzbietowa polskiej części Tatr, opisy schronisk turystycznych, a także panoramy Tatr z opisanymi szczytami.

Treść mapy była konsultowana z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obszar i treść tej mapy są identyczne z naszą mapą pt.: Tatry polskie w skali 1:30 000.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności