ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne dr med. Lisa Sanders - okładka książki

Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne dr med. Lisa Sanders - okładka książki

Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne dr med. Lisa Sanders - okładka audiobooka MP3

Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne dr med. Lisa Sanders - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Insignis
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Insignis
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
360
Czas nagrania:
9 godz. 7 min.
Czyta:
Maciej Motylski
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook

19,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook mp3

19,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Profesor Wydziału Medycznego Uniwersytetu Yale, autorka bestsellera Zagadki medyczne i sztuka diagnozy, felietonistka The New York Times Magazine, inspiratorka, a później konsultantka serialu Dr House. Lisa Sanders doświadczyła już chyba wszystkiego, co nieoczywiste w jej profesji.

Wciąż bywa jednak zdezorientowana, analizując osobliwe przypadki schorzeń i dolegliwości, które opisuje w swojej niezwykle poczytnej autorskiej rubryce Diagnosis. To z niej pochodzą opublikowane w niniejszej książce zaskakujące i tajemnicze koincydencje symptomów, które zostały rozszyfrowane przez nią lub przez jej kolegów po fachu.

Młody mężczyzna, spędzający swoje urodziny na Bahamach, podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Kobieta w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie, na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, nagle zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy czuje, jakby coś wprost tłukło mu się w czaszce.

W każdym z tych przypadków droga do wyjaśnienia objawów i leczenia jest kręta i frustrująco mglista. Dr Sanders w pasjonujący sposób opisuje, jak lekarze dochodzą do postawienia właściwej diagnozy dzięki obszernej specjalistycznej wiedzy, drobiazgowej analizie, a czasem odrobinie szczęścia. Książka Szukając diagnozy stawia czytelnika na miejscu lekarza usiłującego rozwikłać medyczną zagwozdkę pozwala poczuć tę specyficzną niepewność, a nade wszystko doświadczyć jedynego w swoim rodzaju dreszczyku emocji, gdy wszystkie elementy skomplikowanej układanki wreszcie trafiają na właściwe miejsce.

Lisa Sanders to wcielenie medycznego detektywa. Wyróżnia ją oko godne Sherlocka Holmesa potrafi wypatrzyć każdy szczegół i zupełnie nieholmesowskie współczucie dla cierpiących pacjentów.

Atul Gawande, autor książek Śmiertelni i Komplikacje

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności