Rumunia. Mozaika w żywych kolora...

Rumunia. Mozaika w żywych kolorach oraz Mołdowa. Wydanie 3

Autor: praca zbiorowa

Rumunia. Mozaika w żywych kolorach oraz Mołdowa. Wydanie 3
Ocena:
   3.8/6  Opinie  (8)
Stron: 576
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, gdzie niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury – ten kraj to raj dla amatorów górskiej włóczęgi. Warto też odwiedzić niewielką, ale gościnną i winem płynącą Mołdowę, chyba ostatnią białą plamę na turystycznej mapie Europy.

Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Ukraina zachodnia. Tam szum Prutu, Czeremoszu.....
Aleksander Strojny, Krzysztof Bzowski, Artur Grossman
44,90 zł
Czarnogóra. Travelbook. Wydanie 1
Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki, Krzysztof Bzowski
24,90 zł
Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 2
Anna Pamuła, Frederico Kuhl de Oliveira, Krzysztof Gierak
49,90 zł
Włochy południowe. Śródziemnomorskie dolce vita...
Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska
49,90 zł
6
(0)
5
(3)
4
(3)
3
(0)
2
(1)
1
(1)

Liczba ocen: 8

Średnia ocena
czytelników

  

oceń książkę

  okladka
    Ocena : 5 

  Bardzo dobra pozycja dla każdego, kto potrzebuje informacji o wszystkim - co zobaczyć, gdzie zjeść, gdzie przenocować. Dociekliwi, szukający szczegółów będą musieli sięgnąć do innego źródła, ale jadąc do Rumunii, konkretnie na objazdówkę do Transylwanii, po raz pierwszy, na tydzień znalazłem w tej książce wszystkie najważniejsze informacje. A właśnie tego potrzebowałem. A że jakiś adres, nr telefonu albo cena były nieaktualne... Nie dziwi mnie to. Chyba tak bardzo przywykliśmy do update'u robionego live, że zapominamy, że z książką nie da się tego zrobić i nie da się jej aktualizować na bieżąco jak strony internetowej. Poza tymi kilkoma przypadkami, większość podanych lokalizacji, wskazówek, cen, godzin otwarcia zgadzało się z rzeczywistością. Podsumowując - jestem bardzo zadowolony. Bardzo.
    Ocena : 5 

  Przewodnik napisany rzeczowo, konkretnie. Bardzo dobrze oznaczona baza noclegowa. Czytelny, przejrzysty - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Większe miasta i ośrodki turystyczne posiadają dokładny opis z mapą np. centrum etc. Dzięki niemu łatwo można się odnaleźć. POLECAM.
    Ocena : 5 

  Korzystałam z tego przewodnika podczas podróży po Rumunii. Przemierzyliśmy 3000 km własnym samochodem, czytając o różnych atrakcjach i korzystając z niektórych mapek. Bardzo podobał mi się styl i czasami dowcipne opisy. Zdecydowanie przydaje się i przy planowaniu, i przy podróżowaniu. Polecam!
    Ocena : 4 

  Przewodnik o podstawowych wiadomościach, dla niezbyt dociekliwych podróżników. W sposób przystępny można "musnąć" Rumunii, nie zagłębiając się w szczegóły.
    Ocena : 4 

  Przejrzysty układ, nie ma problemu z wyszukaniem pożądanej informacji. Dobre mapy. Opisy na zadowalającym poziomie, choć nie wybitnym. Niestety sporo informacji praktycznych nieaktualnych (przynajmniej w rozdziale Transylwania, co doświadczalnie sprawdziłam).
    Ocena : 4 

  Uwaga, uwaga! Hostel Peaches polecany w tym przewodniku jako miejsce noclegowe w Bukareszcie nie istnieje. Opłata pobierana z góry to wyrzucone w błoto 50 lub więcej Euro - na miejscu tylko zamknięta brama, telefon ze strony internetowej hostelu głuchy.
    Ocena : 2 

  Tytuł sugeruje, że jest to przewodnik po Rumunii i Mołdawii, dwóch państwach. Niestety tak nie jest. Autorzy z sobie znanego powodu oddzielili region historyczny Mołdawii od Rumunii i dodali do tytułu. Równie dobrze mogliby dać tytuł "Rumunia i Transylwania". Jeśli natomiast miałby to być przewodnik po krainie historycznej Mołdawii to powinien on zawierać informacje o części rumuńskiej, ukraińskiej i mołdawskiej. Uważam, że tytuł to oszustwo. Co do treści, przeczytałem jak dotąd "porady praktyczne" np. co zabrać ze sobą : ... plecak, śpiwór, podstawową apteczkę ...." Żenada. Albo tekst " Rumunia - niezbędnik turysty. W Rumunii latem, z pewnością przydadzą się : ......... cukierki, których zawsze warto mieć kilka w kieszeni, zatrzymując się w rumuńskiej wiosce, gdzie prawie za każdym razem otoczy nas tłum dzieci" (str 50). Może dzieci były na wakacjachkiedy ja tam byłem,bo takiej sytuacji nie zauważyłem. Mam wrażenie, że autorzy znają Rumunię z opowiadań swoich dziadków lub rodziców. Książki nie polecam.
    Ocena : 1 

  Książka zawiera powierzchowne informacje na temat historii i geografii Rumunii. Pozostala część ksiązki jest bezużyteczna. Porady dla turystów, ceny, miejsca schronisk. wszystko było inaczej. NIE POLECAM.