ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Route 66 nie istnieje. 2500 mil popkulturowej podróży!

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Wojciech Orliński
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
268
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (29,33 zł najniższa cena z 30 dni)

34,50 zł (-16%)
29,11 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(29,33 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Wojciech Orliński przemierza legendarną drogę po wersach i w rytm klasycznej kompozycji Bobby'ego Troupa (Get Your Kicks on) Route 66. Cytaty z piosenki są tytułami kolejnych rozdziałów.

It winds from Chicago... początek Route 66
Now you go through Saint Louis... dawny matecznik Ala Capone w Cicero
Joplin, Missouri... most w Saint Louis: finał Ucieczki z Nowego Jorku and Oklahoma City looks oh so pretty... Ma Baker You will see Amarillo... Rzeka czerwona Gallup, New Mexico... małe breaking bad w Albuquerque Flagstaff , Arizona (don't forget Winona)... Archiwum X, IX Księga Tytusa, Romka i A'Tomka, Dyliżans, 15:10 do Yumy, Złamana strzała Kingman, Barstow, San Bernardino... Auta studia Pixar ...to LA... Żyć i umrzeć w Los Angeles, Chinatown

Drogowe skrzyżowanie relacji z podróży, przewodnika i popkulturowego reportażu. Książka, której pomysł zrodził się podczas rozmowy Orlińskiego z Larsem von Trierem, tak mówiącym o drodze-matce:
To jak Kraina Czarów - nikt z nas tam nie był, ale wszyscy wiemy, jak powinien wyglądać Biały Królik.

Zapraszamy do wyprawy na drugą stronę... samochodowego lusterka!

Wybrane bestsellery

O autorze książki

WOJCIECH ORLIŃSKI (ur. 1969)– dziennikarz, pisarz, belfer. W latach 1997–2021 pracował w Gazecie Wyborcze, nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem Duży Format. Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema Lem. Życie nie z tej ziemi oraz Paula Barana Człowiek, który wymyślił internet. Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (ekskursje.pl).Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.

Wydawnictwo Pascal - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności