ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Rijeka

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
80
     PDF

eBook

12,60 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Trzecie pod względem wielkości miasto Chorwacji i największy port morski tego kraju nie jest na liście pierwszego wyboru licznej rzeszy turystów odwiedzających corocznie ten piękny kraj, chociaż z pewnością warto tu przyjechać. To właśnie w Rijece skupia się jak w soczewce skomplikowana historia Chorwacji – jednego z najmłodszych państw w Europie, a zarazem jednej z najstarszych słowiańskich państwowości (Królestwo Chorwatów powstało w 925 roku). Rijeka miała wyjątkowo burzliwe dzieje. Panowali tu m.in. Rzymianie, możne rody Frankopanów, Duino i Walsee, najdłużej Austria (Habsburgowie) i później Węgry, a w końcu faszystowskie Włochy. W samym XX wieku miasto znajdowało się w granicach aż 6 krajów: Austro-Węgier, Wolnego Państwa Rijeka, Królestwa Włoch, III Rzeszy, Jugosławii i w końcu od 1991 roku Republiki Chorwacji. Po każdym z tych okresów pozostały w mieście jakieś ślady, jednak w architekturze dominuje elegancja monarchii austro-węgierskiej.

Rijeka jest niezwykle ciekawie położona nad piękną zatoką Kvarner i na wzgórzu odległym od wybrzeża kilka kilometrów. Z tego powodu miasto ma strukturę piętrową, do zamku Trsat i kościoła Matki Boskiej Trsatskiej prowadzą schody (prawie 600 stopni). Ważnymi atrakcjami miasta są też katedra św. Wita czy deptak Korzo, na którym odbywa się znany w Europie karnawał. O tych i wielu innych ciekawych miejscach i zabytkach można przeczytać w e-przewodniku.

W e-przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki na strony z opisem zabytku, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności