ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny)

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Tomasz Pindel
Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel - okładka książki

Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel - okładka książki

Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel - okładka audiobooka MP3

Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel - okładka audiobooks CD

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
136
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub

eBook

12,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Realizm magiczny – przewodnik (praktyczny) to książka, która w przystępny sposób omawia bodaj najbardziej znany nurt latynoamerykańskiej prozy, który tak wielką karierę zrobił w XX wieku. Co łączy takie książki jak Sto lat samotności Garcíi Márqueza czy Królestwo z tego świata Carpentiera – i co różni je od opowiadań Borgesa czy Cortázara? Jak magiczna wizja świata, właściwa społeczeństwom plemiennym, wkroczyła do wielkiej literatury – i co z tego wynikło?  I dlaczego współcześni prozaicy latynoscy odcinają się tak zapamiętale od realizmu magicznego?
Realizm magiczny – przewodnik (praktyczny) zawiera krótkie omówienie historii nurtu i debaty na jego temat, przedstawia definicję (praktyczną, oczywiście) realizmu magicznego, a także pokazuje jego obecność – lub nieobecność – na przykładach powieści takich jak przywołane dzieła Garcíi Márqueza i Carpentiera, ale też Juana Rulfo, Patricka Süskinda, Olgi Tokarczuk i Andrzeja Stasiuka. Książka adresowana jest do czytelników zainteresowanych literaturą i ma charakter popularyzatorski.

Tomasz Pindel (1976), hispanista, tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej, publicysta. Prowadzi blog literacki i książkową audycję w RMF Classic. Autor powieści  (Czy to się nagrywa?, 2011), biografii Maria Vargasa Llosy (Znak, 2014), a także książki literaturoznawczej (Zjawy, szaleństwo i śmierć. Fantastyka i realizm magiczny w literaturze hispanoamerykańskiej, Universitas, 2004 i 2014). Jest redaktorem serii Las Américas: nieznana klasyka literatury latynoskiej.

 

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo UNIVERSITAS - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności