APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nowy Jork. Neurotyczna stolica świata

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Verena Lueken
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
208
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (24,18 zł najniższa cena z 30 dni)

34,06 zł (-29%)
24,18 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(24,18 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Jeśli myślicie, że w Nowym Jorku poczujecie się jak w domu, to czeka was zawód. Jeśli przybywacie do miasta, aby oddawać się swoim marzeniom, to się tu nie odnajdziecie. Znaleźć się tutaj – oto marzenie. Będąc już na miejscu, trzeba zachowywać czujność. Nowy Jork jest stolicą świata, bo każdemu obiecuje, że znajdzie tutaj to, czego szuka.

5400 wieżowców, prawie 170 języków i jedyne miasto w Stanach Zjednoczonych, w którym Amerykanie chodzą pieszo – Nowy Jork jest jedyny w swoim rodzaju. Ma największe wyrwy w drogach, najbardziej katastrofalne przerwy w dostawie prądu, najwyższe podatki miejskie i ceny wynajmu mieszkań, które doprowadzą was do łez. Jednocześnie odznacza się najsłynniejszym dworcem wielkomiejskim, najodważniejszymi rowerzystami, wciąż jeszcze zapierającą dech w piersi panoramą i niesamowitą wręcz różnorodnością ludzi.

Verena Lueken ukazuje miasto, w którym świat znajduje się tuż za progiem, a nieodłącznym elementem codzienności są rzeczy, których nikt się nie spodziewa. Do teatru można tu pójść w szortach i kapciach, a mimo to obowiązujące tutaj zasady ubierania się są jeszcze bardziej konserwatywne niż gdziekolwiek indziej. Stara się zgłębić zamiłowanie nowojorczyków do wszystkiego, co się wiąże z numerami. Ich ambicję, żeby ze swojego miasta uczynić zieloną metropolię, z nadziemnymi parkami i strefami wyłączonymi z ruchu samochodowego, znajdującymi się w samym środku Manhattanu. Ich asertywność, którą wykazują się już podczas wsiadania do wagonów metra. Ich energię, dzięki której z każdego kryzysu wychodzą jeszcze silniejsi. I ich przekonanie, że do ich miasta należy przyszłość.

To nie jest tania wizyta. Ale warta swej ceny. Nowy Jork, nazywany stolicą świata, po prostu trzeba zobaczyć. Współczesna wieża Babel ma turystom wiele do zaoferowania... (Agnieszka Niemojewska, Uważam Rze)

Lueken  (...) nie przestaje akcentować swoich spostrzeżeń i odkrycia, że zdarza jej się dzięki mieszkaniu w Nowym Jorku być w centrum świata... (Bernadetta Darska, Blog krytycznoliteracki -  A to książka właśnie!)

Lueken wydobywa intymny związek mieszkańców z Nowym Jorkiem, drobne detale, w których wyraża się ich miłość do tego wcale przecież nie przyjaznego miasta.... (Joanna Gajek, Xiegarnia.pl)

Autorka Neurotycznej stolicy świata jest obeznana z najróżniejszymi aspektami nowojorskiego życia i przedstawia je w zręczny sposób... (Katarzyna Zielińska, Ksiazki.wp.pl)

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności