ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pszczyna. Perła Górnego Śląska

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Krzysztof Bzowski
Pszczyna. Perła Górnego Śląska Krzysztof Bzowski - okładka książki

Pszczyna. Perła Górnego Śląska Krzysztof Bzowski - okładka książki

Pszczyna. Perła Górnego Śląska Krzysztof Bzowski - okładka audiobooka MP3

Pszczyna. Perła Górnego Śląska Krzysztof Bzowski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
PolskaTurystyczna.pl
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
128
Druk:
oprawa miękka
Rodzaj: przewodnik turystyczny
Seria: Polska Turystyczna
Format: 12,4 cm x 17,5 cm
Objętość: 128 stron
Okładka: miękka foliowana ze skrzydełkami
W książce ponadto: mapki, plany, rysunki, zdjęcia
Miejsce wydania: Kraków
Wydawca: Wydawnictwo PolskaTurystyczna.pl


Opis przewodnika

Pszczyna, leżąca na Wyżynie Ślaskiej, wyrosła na szlaku kupieckim, który prowadził z Krakowa na Śląsk i dalej przez Cieszyn do południowej części Europy. Ślady bogatej, bo sięgającej początków państwa polskiego, historii do dziś zachwycają oczy turystów i rozbudzają ich wyobraźnię. Zamek książęcy w otoczeniu pięknego parku krajobrazowego, średniowieczny układ urbanistyczny rynku i starego miasta, neorenesansowy ratusz, Brama Wybrańców, Muzeum Prasy Śląskiej, dostojne świątynie różnych wyznań, wzbudzające zadumę cmentarze, XIX-wieczna dzielnica willowa, skansen z licznymi zabytkami budownictwa drewnianego – to tylko najważniejsze miejsca, które trzeba w Pszczynie zobaczyć.

Przewodnik proponuje spacer przez Pszczynę książęcą i Pszczynę mieszczańską, pokazując najciekawsze zakątki miasta. Autor przygotował też propozycje wycieczek po okolicach Pszczyny. Pasjonaci architektury wybiorą Szlak kościółków drewnianych, amatorzy kąpieli chętnie zobaczą Pszczyńskie "jeziora", a miłośnicy przyrody poznają Lasy Pszczyńskie. Oprócz informacji krajoznawczych w przewodniku umieszczono wiadomości praktyczne: jak dojechać do Pszczyny, gdzie przenocować, co zjeść.Wybrane bestsellery

O autorze książki

Krzysztof Bzowski - historyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), zagorzały górołaz, pilot i przewodnik, autor kilkudziesięciu przewodników. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się ku dawnym Kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią. Jednocześnie pozostaje fascynatem Austro-Węgier, często podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Schodził z plecakiem większość gór Europy – od Pirenejów po ukraińskie Karpaty Wschodnie, od polskich Beskidów po Alpy i Góry Dynarskie. Poza tym zwiedzał intensywnie Afrykę Północną, państwa bałkańskie, Turcję, Izrael i kilka innych krajów.

Krzysztof Bzowski - pozostałe książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności