ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pszczyna. Perła Górnego Śląska (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Krzysztof Bzowski
Okładka książki/ebooka Pszczyna. Perła Górnego Śląska

Okładka książki Pszczyna. Perła Górnego Śląska

Okładka książki Pszczyna. Perła Górnego Śląska

Okładka książki Pszczyna. Perła Górnego Śląska

Wydawnictwo:
PolskaTurystyczna.pl
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
128
Druk:
oprawa miękka
Rodzaj: przewodnik turystyczny
Seria: Polska Turystyczna
Format: 12,4 cm x 17,5 cm
Objętość: 128 stron
Okładka: miękka foliowana ze skrzydełkami
W książce ponadto: mapki, plany, rysunki, zdjęcia
Miejsce wydania: Kraków
Wydawca: Wydawnictwo PolskaTurystyczna.pl


Opis przewodnika

Pszczyna, leżąca na Wyżynie Ślaskiej, wyrosła na szlaku kupieckim, który prowadził z Krakowa na Śląsk i dalej przez Cieszyn do południowej części Europy. Ślady bogatej, bo sięgającej początków państwa polskiego, historii do dziś zachwycają oczy turystów i rozbudzają ich wyobraźnię. Zamek książęcy w otoczeniu pięknego parku krajobrazowego, średniowieczny układ urbanistyczny rynku i starego miasta, neorenesansowy ratusz, Brama Wybrańców, Muzeum Prasy Śląskiej, dostojne świątynie różnych wyznań, wzbudzające zadumę cmentarze, XIX-wieczna dzielnica willowa, skansen z licznymi zabytkami budownictwa drewnianego – to tylko najważniejsze miejsca, które trzeba w Pszczynie zobaczyć.

Przewodnik proponuje spacer przez Pszczynę książęcą i Pszczynę mieszczańską, pokazując najciekawsze zakątki miasta. Autor przygotował też propozycje wycieczek po okolicach Pszczyny. Pasjonaci architektury wybiorą Szlak kościółków drewnianych, amatorzy kąpieli chętnie zobaczą Pszczyńskie "jeziora", a miłośnicy przyrody poznają Lasy Pszczyńskie. Oprócz informacji krajoznawczych w przewodniku umieszczono wiadomości praktyczne: jak dojechać do Pszczyny, gdzie przenocować, co zjeść.O autorze

Krzysztof Bzowski - historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się na wschód, ku dawnym polskim kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią – równie chętnie penetruje też górskie bezdroża Czarnohory i Gorganów oraz innych masywów w Karpatach Wschodnich. Jednocześnie pozostaje wciąż zagorzałym fanem ck monarchii i Galicji, dlatego też często podróżuje ku południowym sąsiadom Polski. Związki rodzinne zaś wielokrotnie zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Poza tym zwiedzał Afrykę Północną i Turcję.

Zamknij

Wybierz metodę płatności