APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Przetrwają najżyczliwsi. Jak ewolucja wyjaśnia istotę człowieczeństwa?

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Brain Hare, Vanessa Woods
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
280
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (43,13 zł najniższa cena z 30 dni)

59,90 zł (-28%)
43,13 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(43,13 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Najpopularniejsza interpretacja teorii ewolucji Karola Darwina głosi, że przetrwają tylko najsilniejsi. Dlatego prześcigamy się w wymyślaniu nowych rodzajów broni, nowych sztuk walki i sposobów obrony. Czy słusznie?

Brian Hare i Vanessa Woods rozprawiają się z błędnym rozumieniem myśli Darwina. Wyjaśniają, że z ewolucyjnego punktu widzenia najkorzystniejszą strategią jest przyjaźń. Opisują dotychczasowe odkrycia naukowe i eksperymenty psychologiczne, wyciągają wnioski z własnych badań nad zdolnością współpracy u różnych gatunków zwierząt oraz nad relacjami ludzi z psami. Przyglądają się także mrocznej stronie ludzkiej natury. Analizując przyczyny wojen i ludobójstw, zastanawiają się, jak to możliwe, że jesteśmy najbardziej tolerancyjnym, a jednocześnie najokrutniejszym gatunkiem na Ziemi.

Szukając odpowiedzi na to pytanie, należy cały czas pamiętać o tym, co tak naprawdę miał na myśli Darwin: sekret naszego przetrwania leży nie w tym, ilu wrogów pokonaliśmy, lecz w tym, ilu przyjaciół udało nam się zdobyć.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności