ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nie śpij, tu są węże! Życie i język w amazońskiej dżungli

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Daniel L. Everett
Ocena:
3.5/6  Opinie: 2
Stron:
330
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (35,93 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-28%)
35,93 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,93 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Ta książka jest o Pirahã i lekcjach, których mi udzielili, zarówno naukowych, jak i osobistych, i o tym, jak te nowe poglądy głęboko odmieniły moje życie i sprawiły, że zacząłem żyć inaczej.Daniel L. Everett

 

Pirahã to niewielkie plemię amazońskich Indian, którego kultura przetrwała wieki nietknięta cywilizacją Zachodu. Nie mają systemu liczbowego, stałych określeń na kolor, nie znają pisma, pojęcia wojny i własności prywatnej, a uznawani są za jednych z najszczęśliwszych ludów świata.

 

Daniel L. Everett przybył do Indian Pirahã jako ewangelicki misjonarz w nadziei, że nawróci ich na chrześcijaństwo. Znalazł się w świecie bez liczb, bez czasu, w którym ludzie śpią nie dłużej niż 2 godziny, a zamiast słów wydają pomruki i gwizdy. Pobyt w Amazonii całkowicie zmienił jego życie i poglądy. Everett  był pod tak dużym wrażeniem sposobu życia Indian, że ostatecznie stracił powołanie i kolejne 30 lat poświęcił badaniu fascynującej kultury i języka Pirahã.

 

Autor przekonuje, że szeroko rozumiane poczucie szczęścia jest głęboko zakorzenione w pierwotnych, naturalnych instynktach, niezmąconych cywilizacyjnym postępem. Dzięki lekturze tej książki czytelnik ma szansę odkryć na nowo świat ludzi szczęśliwych i zredefiniować swój własny, do którego przynależy.

 

 

Niezykle interesująca i głeboko poruszająca... Jedna z najlepszych ksiązek, jakie przeczytałam. - Lucy Dodwell, "New Scientist"

 

Skazana na bycie klasyką etnografii popularnej. "The Independent"

 

Historia języka i wiary wzdłuż rwących nurtów rzeki Maici… Werdykt: przeczytać! – "Time"

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności