ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Podkarpacie. Travelbook. Wydanie 1

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Travelbooki
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Travelbooki
Ocena:
Stron:
260
Druk:
oprawa miękka
     PDF

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

Podkarpacie

Podkarpacie nawet nazwą nierozerwalnie związane jest z wielkim łańcuchem górskim. Położenie na wschodnich rubieżach kraju oraz przedpolu Karpat, dających źródła górskim rzekom, które czym bardziej na północ, tym rozlewają się szerzej i płyną leniwiej, wykreowało niepowtarzalny sposób życia i koloryt regionu. Znajdziemy tutaj okazałe magnackie rezydencje, urokliwe drewniane cerkwie – namacalny ślad po wysiedlonych mieszkańcach, bogato fundowane świątynie oraz zachwycającą przyrodę Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Nikoletta Kula – absolwentka filologii ukraińskiej i Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczka kultur, przewodniczka krakowska oraz górska (beskidzka) związana z SKPG Kraków. Na pierwsze zagraniczne wakacje w dzieciństwie wyjechała z dziadkami do obwodu kaliningradzkiego. To naznaczyło ją na zawsze miłością do nieoczywistych miejsc. Zachwyca się na równi wschodem słońca w bezludnych górach, szumem wartkich potoków, ludowymi ornamentami w drewnie, sztuką kamieniarską monumentalnych budowli, wielobarwnymi mozaikami i nieboskłonem nad Saharą. W 2011 r. zaczęła intensywnie pokazywać turystom pasjonujące ją Bałkany, przez dekadę prowadziła wycieczki turystyczne po niemal całej Europie, Gruzji, Maroku i Japonii. Uwielbia żyć aktywnie, szukać street artu i gruchotać stereotypy. Autorka przewodnika Podkarpacie (Bezdroża, Gliwice 2023).

Zobacz pozostałe książki z serii Travelbooki

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności