APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Piractwo w świetle historii i prawa

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jacek Machowski
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
330
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (27,36 zł najniższa cena z 30 dni)

38,00 zł (-18%)
31,16 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(27,36 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Niemal codziennie każdy z nas spotyka się ze zwrotami "piractwo drogowe" lub "piractwo komputerowe", w których klasyczne pojęcie piractwa całkowicie zatraciło swój sens historyczny i prawny. Niniejsza książka próbuje wyjaśnić, czym w rzeczywistości jest piractwo (w rozumieniu naukowym) i czym różni się od podobnych i mylonych z nim przestępstw, jak np. korsarstwo, terroryzm, porwanie itp.
Praca przedstawia barwną historię piractwa, zjawiska występującego w różnych epokach na całej kuli ziemskiej od starożytności aż po czasy współczesne, w których, korzystając z najnowocześniejszych zdobyczy nauki i techniki, piractwo przekształciło się w przestępczość zorganizowaną (często o charakterze mafijnym), powiązaną z innymi rodzajami zbrodni.
Autor odszedł od literackiego stereotypu pirata - egzotycznego rzezimieszka i wyrzutka społeczeństwa, przedstawiając - zgodnie z realiami historycznymi, politycznymi i geograficznymi, barwną galerię postaci historycznych - kobiet i mężczyzn - różnej proweniencji społecznej i narodowej.

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Akademickie DIALOG - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności