ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Oswajanie Ameryki

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Janusz M. Szlechta
Wydawnictwo:
Fabuła Fraza
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
151
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (18,06 zł najniższa cena z 30 dni)

21,25 zł (-17%)
17,55 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(18,06 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

"Reportaże te są efektem mojej pracy w "Nowym Dzienniku" - bardzo popularnej i ważnej dla Polonii gazecie polskiej w metropolii nowojorskiej, a także w "Białym Orle", który ukazuje się w 9 stanach wschodniego wybrzeża USA. Praca w tych gazetach sprzyja poznawaniu rodaków w Stanach Zjednoczonych. Bywałem w różnych miejscach, byłem świadkiem wielu przyjemnych, ciekawych i ważnych wydarzeń... Tworzyło to okazje, by porozmawiać z ich bohaterami czy architektami. Niedawno ukazały się dwie moje książki: "Widziane stąd" - wybór wywiadów z rodakami w USA, oraz "Widziane stamtąd" - wybór wywiadów z rodakami rozsianymi po świecie. Napisałem też sporo reportaży. Zarejestrowałem w nich fascynujące historie wielu osób, niekiedy dramatyczne. Bo życie na emigracji nie jest łatwe - i choć brzmi to jak zwykły truizm - trzeba przecież pamiętać, że my, emigranci, na co dzień borykamy się ze skutkami swego wyboru. Efektem tego jest zbiór reportaży "Ulica bezdomnych".

Tu starałem się zebrać te historie, które wskazują, że mimo wszystko nasi rodacy potrafi ą odnaleźć się z dala od ojczyzny i w obcym kraju robić wiele dobrego dla siebie, a także dla innych. Potrafią pielęgnować dobre tradycje i to, co otrzymali od swych przodków, i z dala od Polski potrafi ą kochać to, co polskie. W ten sposób powstał zbiór reportaży "Oswajanie Ameryki".

Mam nadzieję, że wielu czytelników z przyjemnością zagłębi się w te historie, poznając tym samym kawałek Ameryki z interesującymi elementami polskości."

Janusz M. Szlechta

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności