ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Macedonia Północna, część 1

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
212
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Prezent last minute w bezdroza.pl

Publikacja dotyczy południowo-zachodniej części Republiki Macedonii Północnej, m.in. tak znanych atrakcji turystycznych, jak jeziora Ochrydzkie i Prespa, muzeum na wodzie w Gradiszte czy klasztor św. Nauma.

Ochryda to oczywiście obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Macedonii Północnej, jedna z najstarszych osad w Europie, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, "europejska Jerozolima". Zachowały się cerkwie sięgające średniowiecza, m.in.: św. Zofii, Bogurodzicy Peribleptos (św. Klemensa), św. Jana Teologa, św. Dymitra, Bogarodzicy Bolniczkiej, św. Mikołaja Bolniczkiego, Konstantyna i Heleny. Zrekonstruowano zbudowaną w IX w. cerkiew św. Pantalejmona. Trzeba zobaczyć też starożytny amfiteatr i twierdzę cara Samuela.

Do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO należy Bitola. Od 1979 r. odbywa się tu najstarszy na świecie Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych "Braci Manaki". Zachowały się typowe tureckie domy i okazałe wille, wieża zegarowa, stara czarszija. Do najważniejszych atrakcji należą ruiny starożytnego miasta Heraklea Lyncestis (ok. 2 km od centrum Bitoli).

Warto też odwiedzić mniej znane miejsca, jak stara wioska Małowiszte czy znajdująca się ok. 2 km od Kurbinowa cerkiew św. Jerzego, w której zachowały się freski z XII w.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. Mapka z hiperłączami pomoże też w zwiedzaniu Ochrydy. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności