APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kaszubski Park Krajobrazowy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
126
Dostępny format:
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Kaszuby na tle naszego kraju są wyjątkowym miejscem ze względu na bardzo zróżnicowany krajobraz. Są tu liczne pagórki o sporych różnicach wysokości, co przypomina tereny podgórskie (choć to oficjalnie nizina), niekończące się, rozgałęzione i głębokie jeziora polodowcowe, duże kompleksy prawie naturalnych lasów, również tereny podmokłe i rwące rzeki o czystej wodzie. Z pewnością wiele osób przyciąga nieskażona przyroda, spokój i cisza.

Obok walorów przyrodniczych na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, leżącego w sercu Kaszub, zachowały się m.in. przykłady tradycyjnej zabudowy wiejskiej, kurhany i zabytkowe kościoły.

Kaszubi nie utracili swojej odmienności, mimo że przez wiele wieków byli usilnie polonizowani i germanizowani. Mają odrębne tradycje, zwyczaje, obrzędy, sztukę ludową, język. Ich potrzeba kultywowania własnych korzeni nie zaprzecza jednak polskości.

Każdy, kto szuka głębszych doznań przyrodniczych i kulturowych, nie zawiedzie się, gdy tu przyjedzie. E-przewodnik ułatwi spędzić tu wyjątkowe wakacje, może jedne z bardziej inspirujących. W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscowościami oraz zwięzłe opisy zabytków i atrakcji przyrodniczych. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności