ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Gniezno

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
74
     PDF

eBook

12,60 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Gniezno, jedna z najważniejszych osad plemienia Polan, stało się na przełomie pierwszego i drugiego milenium stolicą religijną nowo powstałego państwa polskiego, dzięki zbudowaniu tutaj świątyni chrześcijańskiej i powstaniu w 1000 roku podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego pierwszego arcybiskupstwa w Polsce. Ten fakt był znamienny dla historii tego miasta, ponieważ do dzisiaj archikatedra gnieźnieńska należy do najważniejszych i najcenniejszych świątyń w kraju. W e-przewodniku znajdują się informacje o zabytkach znajdujących w tej świątyni wraz ze szkicem jej planu.

Większość pozostałych zabytków miasta (z racji jego specyfiki) ma charakter religijny – jest tu jeszcze 8 wartych zwiedzania kościołów. Ale Gniezno ma też ciekawe historyczne centrum z ratuszem i rynkiem oraz piękny Park Piastowski z Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dużym atutem miasta jest jego położenie – przy 5 jeziorach na 7 wzgórzach.

W e-przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem zabytku, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności