ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki
Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5 Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki - okładka książki

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5 Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki - okładka książki

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5 Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki - okładka audiobooka MP3

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 5 Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Bezdroża Classic
Przewodniki Bezdroży
Ocena:
4.3/6  Opinie: 6
Stron:
208
Druk:
oprawa miękka

Sprawdź nowe wydanie

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 7
praca zbiorowa
Czarnogóra to kraj, który można przemierzyć w ciągu jednego dnia, co kilkadziesiąt kilometrów zmieniając całkowicie krajobraz – z posępnych szczytów i głębokich kanionów na słoneczne plaże, z kamiennych, krasowych pustyń na gaje oliwne, z podmokłych brzegów Jeziora Szkoderskiego na urwisty "fiord" Boki Kotorskiej. Wen...

Chociaż Czarnogórę można przemierzyć niemalże w ciągu jednego dnia, ileż tam dziwów! Wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, by posępne szczyty i głębokie kaniony zamienić na piękne plaże, zasypane śniegiem wioski na śródziemnomorską i pejzaż, kamienne krasowe pustynie na oliwne gaje...

Czarnogórskie wybrzeże Adriatyku odzyskuje wśród Polaków popularność, utraconą na początku lat 90. Po Chorwacji, Rumunii, Bułgarii na nowo odkrywamy Montenegro (jak w XIV w. zaczęli nazywać te ziemie Wenecjanie). Niegdyś przyjeżdżaliśmy tu masowo. Dziś jeszcze Czarnogórcy z politowaniem, ale i sentymentem wspominają czasy, gdy kupowało się od polskich turystów ręczniki, prześcieradła czy turystyczne kuchenki gazowe. Słysząc "Polska", wielu będzie miało coś do powiedzenia - a to, że w latach 80. byli, przypuśćmy, w Krakowie czy w Zakopanem, a to, że mają w Polsce znajomych - choć kontakt z nimi dawno się urwał.

Zazwyczaj bywa tak, że po wakacjach, urlopie spędzonym gdzieś w jakimś kraju, zafascynowani nim, sądzimy, że dobrze go poznaliśmy. Ale to tylko złudzenie. Im bardziej go znamy, tym wiemy o nim mniej. Nawet w przypadku krainy tak małej jak Czarnogóra, którą można przemierzyć wzdłuż i wszerz niemalże w ciągu jednego dnia. Ile tu dziwów! Wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, by zmienić świat: posępne szczyty i głębokie kaniony zamienić na słoneczne plaże; zasypane śniegiem wioski na śródziemnomorski pejzaż; kamienne, krasowe pustynie na gaje oliwne.

Wybrane bestsellery

O autorach książki

Draginja Nadaždin – pochodzi z Moś taru w Hercegowinie (była Jugosławia). Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Członkini redakcji czasopisma Op.cit.

Maciej Niedźwiecki - pochodzi z Koszalina. Absolwent etnologii na Uniwersytecie Warszawskim i tamże doktor filozofii. obecnie zajmuje się zagadnieniami komunikacji społecznej. Wraz z Draginją przemierzyli większość krajów Europy środkowej i Wschodniej. Najbliższe są im jednak Bałkany, z którymi prócz zainteresowań naukowych łączą ich więzy rodzinne i przyjaźnie. Na co dzień mieszkają w Warszawie, lecz kiedy tylko mogą, ruszają na południe. Są autorami przewodnika Czarnogóra. Fiord na Adriatyku.

Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki - pozostałe książki

Zobacz pozostałe książki z serii

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności