ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Curtea de Argeș

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
122
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Prezent last minute w bezdroza.pl

Curtea de Argeș to pierwsza stolica Wołoszczyzny, w wiekach XIV i XV była rezydencją hospodarów wołoskich. Spośród licznych zabytkowych świątyń dwie mają szczególne znaczenie: cerkiew książęca pw. św. Mikołaja (Biserica Domnească Sfântul Nicolae) z XIV w. (przy nieistniejącej dziś siedzibie władców) oraz z XVI w. cerkiew klasztorna (Biserica Mănăstirii) pw. Zaśnięcia Matki Boskiej, jedna z najpiękniejszych w Rumunii. Ta ostatnia jest nazywana też „królewską”, gdyż pełni funkcję nekropolii królewskiej. Nieopodal miasta znajduje się nie mniej znany monastyr Cozia oraz wykuta w skale cerkiew w Corbii de Piatră.

Curtea de Argeș leży u podnóża Gór Fogaraskich, od których pochodzi nazwa widowiskowej drogi krajowej 7C (DN7C) – Transfogaraska (Transfăgărășan). W okolicy znajdują się liczne wąwozy, wodospady, jaskinie, jeziora, szlaki górskie.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz zwięzłe opisy zabytków i innych atrakcji turystycznych. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności