ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Cortina d'Ampezzo. 36 tras hikingowych

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Denis Perilli
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Trekking & Hiking
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Trekking & Hiking
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
296
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

Książka (53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

89,00 zł (-40%)
53,40 zł

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

eBook (44,50 zł najniższa cena z 30 dni)

89,00 zł (-50%)
44,50 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(44,50 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

Rejony Cortiny d’Ampezzo, zarówno ze względu na relatywnie wygodny dojazd, jak i ich magnetyzm, należą do moich ulubionych miejsc. Straciłem już rachubę, ile podeszew butów zużyłem, wędrując po Dolomitach. A jednak zdumienie, jakie wzbudzają we mnie te góry, nigdy nie słabnie, jak gdyby owe znane mi już sylwetki mogły cyklicznie generować nową ciekawość i energię do działania. Przewodnik powstawał z takim założeniem, że będzie narzędziem dostępnym dla wszystkich, podobnie jak proponowane trasy. Zatem mój wybór, który tu przedstawiam, w zasadzie nie obejmuje dróg ubezpieczonych, ferrat i tras szczególnie wymagających, za to dostarcza pomysłów na całodzienne wycieczki o średnim i niskim stopniu trudności, z uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi.

Denis Perilli

Denis Perilli przyzwyczaił nas do książek o nietuzinkowym charakterze i treści. Proponowane w tym przewodniku trasy następują po sobie według logicznego porządku, który nie opiera się wyłącznie na trudności technicznej, zamysł bowiem jest zupełnie inny: potrzeba dogłębnego poznania danego miejsca, góry lub obszaru i doświadczenia ich wyjątkowości. Zaopatrzone w skrupulatne opisy, dostarczają szczegółowych informacji o tym, co zobaczymy, w myśl założenia, że wyprawa w góry powinna mieć charakter nieśpiesznej i świadomej podróży. Zatrzymanie się, aby dostrzec to, co nas otacza, posiadanie właściwych narzędzi pozwalających rozróżnić elementy natury składające się na krajobraz, jaki mamy przed oczami, takie właśnie są finalne cele tego przewodnika, aby wycieczka w góry stała się doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci.

Simone Papuzzi, CAI Veneto

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Denis Perilli urodził się w 1973 roku w leżącej koło Padwy miejscowości Conselve, gdzie mieszka do dziś. Już jako nastolatek wyjeżdżał w Dolomity i odkrywał potencjał tego niesamowitego laboratorium na świeżym powietrzu, idealnego miejsca do zaspokajania wrodzonej ciekawości przyrodniczej. Ukończył studia przyrodnicze na Uniwersytecie Padewskim, pracę dyplomową poświęcił populacji nornicy rudej występującej w Dolomitach, na terenie Parco Naturale Paneveggio Pale di San Martino, a wyniki jego badań zostały opublikowane w specjalistycznych czasopismach Acta Biologica i Natura Alpina. Górska pasja pchnęła go do eksplorowania Dolomitów ze szczególnym upodobaniem do mniej znanych szczytów i szlaków, które stały się źródłem inspiracji dla obserwacji geologicznych, faunistycznych, florystycznych i środowiskowych. W 2012 roku rozpoczął współpracę z wydawnictwem Idea Montagna. Jest autorem wstępów geograficznych, geologicznych i przyrodniczych do wielu publikacji wydanych w ostatnich latach. Członek włoskiego stowarzyszenia pisarzy górskich — Gruppo Italiano Scrittori di Montagna.

Zobacz pozostałe książki z serii Trekking & Hiking

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności