ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Paweł Reszka
Wydawnictwo:
Czerwone i Czarne
Ocena:
5.0/6  Opinie: 1
Stron:
304
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (25,42 zł najniższa cena z 30 dni)

29,90 zł (-15%)
25,42 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(25,42 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Zapewne jesteś, Czytelniku, klientem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim na nowo zerkniesz w swoją umowę, przeczytaj tę książkę. To zapis rozmów, które Paweł Reszka, jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, przeprowadził z kilkunastoma pracownikami albo byłymi pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych. Z tych rozmów wyłonił się jednoznaczny obraz: w instytucjach finansowych każdego z nas starają się oszukać. To nie są jednostkowe przypadki naciągania klientów to system. System, który działa od samej góry prezesów banków i rad nadzorczych, do samego dołu czyli zwykłych sprzedawców. System jest prosty: żyjemy z prowizji, więc wciskamy klientowi wszystko począwszy od niepotrzebnego ROR-u, kredytu, którego nigdy nie spłacisz, po polisolokaty, na których można tylko stracić.

Pracownik banku: wszyscy wiedzieliśmy, że to, co oferujemy polisolokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne itp. jest toksyczne, że klient na pewno nie zarobi, a najprawdopodobniej straci swoje pieniądze. Od wciskania takich produktów mieliśmy prowizję. Sprzedawaliśmy więc nawet rodzinie i przyjaciołom.

Paweł Reszka jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy śledczych i politycznych, laureat wielu nagród. Pracował w Rzeczpospolitej, Dzienniku, teraz jest związany z Tygodnikiem Powszechnym. Współautor (razem z Michałem Majewskim) bestsellerowych książek Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, pokazujących kulisy Pałacu Prezydenckiego za kadencji Lecha Kaczyńskiego i rządów Donalda Tuska.

Wybrane bestsellery

Czerwone i Czarne - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności