ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Chamonix-Mont-Blanc

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jolanta Pol
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
62
     PDF

eBook

12,60 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Chamonix, nieduże miasteczko we francuskich Alpach, jest prawdopodobnie najbardziej znaną miejscowością górską na świecie. Sława i popularność łączy się niewątpliwie z najwyższą górą Europy. Majestatyczny Mont Blanc przyciągał  od wieków różnego rodzaju obieżyświatów i poszukiwaczy przygód. Wejście na szczyt udało się już pod koniec XVIII wieku, dzięki czemu coraz więcej osób podejmowało próby zdobycia góry, co na pewno przyczyniło się do rozwoju idei alpinizmu, ale również zwiększyło popularność samego Chamonix.

Miasto swoją sławę ugruntowało, organizując pierwszą zimową olimpiadę w 1924 roku. Odtąd jest nie tylko centrum alpinizmu, ale też sportów górskich i wysokogórskich, w tym ekstremalnych. Rocznie Chamonix odwiedza aż 5 milionów turystów z całego świata. Spory udział stanowią osoby aktywnie uprawiające sporty górskie i wspinaczkę, ale wiele gości wybiera klasyczny trekking lub hiking. Jest tu zawsze tłoczno, jednak nie odczuwa się tego tak bardzo, ponieważ miasto ma wspaniale zorganizowane usługi dla swoich gości.

Jeśli planujesz odwiedzić tę zjawiskową miejscowość – przejazdem bądź na dłużej – to niewątpliwie pomoże ci ten e-przewodnik. Znajdują się w nim istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, zwięzłe opisy zabytków i atrakcji przyrodniczych. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności