ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Arad

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
124
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Arad to jedno z najlepiej prosperujących miast w Rumunii po roku 1989, ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i uniwersytecki, najważniejszy węzeł drogowy i kolejowy na zachodzie kraju, miasto o wieloetnicznych, a co się z tym łączy wielokulturowych korzeniach. Złoty okres Aradu to przełom XIX i XX wieku, kiedy gwałtownie rozwijał się przemysł i szybko bogaciły się elity miasta, dzięki czemu jest tu niezwykłe nagromadzenie wspaniałej architektury.

W przewodniku uwzględniono także informacje dotyczące okolic Aradu. Warto odwiedzić rumuński klasztor prawosławny Hodoș-Bodrog i serbski Bezdin, a także Lipovą i pielgrzymkowy kościół rzymskokatolicki św. Marii w Radnej. Miłośnicy wina z pewnością zawitają do jednego z najstarszych regionów winiarskich Rumunii – Miniș-Măderat. Z kolei miłośników obcowania z naturą skusi Park Przyrody Łąk Maruszy (Parcul Natural Lunca Mureşului).

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz zwięzłe opisy zabytków i innych atrakcji turystycznych. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności