ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Alpbach

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
70
Dostępny format:
     PDF

eBook

12,60 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Alpbach uznano za „najpiękniejszą wioskę Austrii” i „najlepszą małą miejscowość narciarską w Europie”. Oba te tytuły są w pełni uzasadnione. To miejscowość w północno-wschodnim Tyrolu, wspaniale położona – na słonecznym płaskowyżu pomiędzy kilkoma pasmami alpejskimi – z fantastyczną panoramą, bliskością wielu spektakularnych tras trekkingowych, rowerowych, a w zimie narciarskich oraz ze świetną bazą noclegową. Mimo tej popularności nie pozwolono budować tu betonowych, wielopiętrowych hoteli, ale zachowano niską, drewnianą architekturę, co czyni to miejsce wyjątkowo urokliwym.

Tutaj od 1945 roku odbywa się forum europejskie, na którym czołowe postacie światowej nauki, kultury, biznesu i polityki wymieniają poglądy na temat przyszłości świata i Europy, trendów i zagrożeń cywilizacyjnych. Uczestniczyły w nim tak znakomite osoby jak: Indira Gandhi, Erwin Schrödinger, Icchac Rabin, Theodor Adorno, Karl Popper, Julien Benda, Franz Csokor i dziesiątki innych intelektualistów. Alpach podkreśla swój ekumenizm, czego kwintesencją jest kaplica Ort der Stille, poświęcona 9 najważniejszym religiom świata. Przed nią stoją rzeźby Ericha Ruprechtera. W centrum jest barokowy kościół, z małym cmentarzem, na którym pochowano noblistę Erwina Schrödingera.

Warto zobaczyć też pobliski wąwóz Kaiserklamm w dolinie rzeki Brandenberger Ache czy Brandenberg z kościołem św. Jerzego (z wieku XIII, przebudowany w XVII), torem saneczkowym, curlingiem, trasami dla narciarzy, licznymi pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi.

W e-przewodniku znajdują się  istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, zwięzłe opisy zabytków i atrakcji przyrodniczych. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności