CIEKAWE WYDARZENIA, IMPREZY, SPOTKANIA

Spotkanie z Moniką Witkowską (Kraków)
2017-02-09 - 2017-02-09

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2,
31-221 Kraków
9 luty w godzinach 18:00 -21:00                                                                          Pociąg do podróży

                                                                         ARKTYCZNY REJS

                                                                   Spotkanie z Moniką Witkowską

Jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Jak żyją Czukczy, Inuici i Eskimosi? Jak się bronić przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Kolejnym gościem „Pociągu do podróży” będzie znana podróżniczka, Monika Witkowska, która opowie o swoim arktycznym rejsie. Spotkanie odbędzie się 9 lutego o godz. 18.00 w Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2).
Podczas najbliższego spotkania podróżniczego usłyszymy o trzymiesięcznym rejsie na zaledwie 10,5 metrowym jachcie „Anna” i przemierzaniu Oceanu Arktycznego wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki. Jakie są sposoby Czukczów na obronę przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Dlaczego penis morsa kosztuje kilkaset dolarów? Co jest smaczniejsze: słonina wieloryba, mięso foki czy woła piżmowego? Co się kryje pod określeniem: kit-kit? Czym się różni sztorm na Morzu Czukockim od sztormu na Morzu Beringa? Jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Co zrobić, by dzień trwał 48 godzin? 


W rejon Czukotki zabierze nas MONIKA WITKOWSKA, podróżniczka, dziennikarka i autorka licznych książek. Jej pasją, oprócz żeglarstwa, jest także wspinaczka wysokogórska. 29 grudnia 2015r. weszła na Mt. Vinson (4897 m), najwyższy szczyt Antarktydy - ostatni, jakiego brakowało jej do Korony Ziemi. Tym samym została szóstą w historii Polką, która zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty siedmiu kontynentów).
 
Sala teatralna
Wstęp wolny