ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sieć księgarń Book Book

2016-04-22 - 2016-04-22
Uroczystą inauguracją w księgarni przy ul. Wiejskiej 14 w Warszawie sieć księgarń BookBook oficjalnie rozpoczęła swoje funkcjonowanie.  Na otwarciu księgarni pojawili się jej stali bywalcy, wybitni pisarze i osoby związane z literaturą m.in. Józef Hen, Janusz Głowacki, Krystyna Kofta, Agata Passent, Michał Komar, Stefan Szczepłek, Jerzy Iwaszkiewicz oraz Jerzy Kisielewski.

Mimo upływu lat i zmian własnościowych, księgarnia zachowuje swoją autonomię i niepowtarzalny charakter. To właśnie tutaj czytelnicy znajdują klasykę literatury, książki filozoficzne i historyczne. Sekretem księgarni jest ogromna dbałość o potrzeby klientów, którą zapewnia doskonała, znająca się na swoim fachu obsługa.

Księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 należy do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o., którego właścicielem od listopada 2015 r. jest Spółka Porozumienie Kultura. Tworzy ją w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde, Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat, Rebis, Zysk i S-ka) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń.

Dzięki bliskiej współpracy z wydawcami z grupy Porozumienie Kultura księgarnie BookBook mają do zaoferowania klientom szeroką ofertę kulturalną, zaś korzystając z wieloletniej tradycji księgarskiej Domów Książki, sieć BookBook zachowuje w księgarniach przyjazną, rodzinną atmosferę i fachową obsługę doświadczonych księgarzy z pasją – tak, jak jest to od lat praktykowane w księgarni na Wiejskiej:

Takie księgarnie jak ta przy ulicy Wiejskiej są najważniejsze […], bo tutaj jest wspaniała obsługa, która rzeczywiście książki czyta.
Agata Passent

Ta księgarnia mnie ratuje, bo można tu dostać wszystko to, czego szukam.
Józef Hen

Jest to bardzo ważny punkt i stolica dobrej książki.
Janusz Głowacki

Pracują tu księgarze, a nie ekspedienci – ludzie, którzy kochają książki i zarażają tą miłością każdego, kto tutaj przyjdzie. A przychodzą tu nie klienci, lecz prawdziwi czytelnicy.
Stefan Szczepłek

Mam nadzieję, że nowa nazwa i sieć księgarń, które wprowadzamy w Polsce, przyczynią się do rozwoju czytelnictwa w naszym kraju.
Kristof Zorde, prezes sieci BookBook