ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Podróżniku, tak wiele czerpiesz ze świata, oddaj mu choć trochę...

2016-03-10 - 2016-04-30

Szkoły na Końcu Świata od 2011 roku wspierają naukę dzieci z odległej nepalskiej prowincji Mustang. Dlatego wiemy, że nawet w najbiedniejszych i najtrudniej dostępnych miejscach na świecie nastolatki mają swoje ambicje i zawodowe marzenia. Na szczęście! Dzięki nim mogą nie tylko się rozwijać, ale i przełamywać niedobre stereotypy.

Program Stypendia na Lepszą Przyszłość adresowany jest do dorastających dzieci, które mimo wielu materialnych ograniczeń gotowe są rozpocząć naukę w szkołach średnich lub zawodowych. Wspierając ich edukację, dajemy im możliwość rozwoju, a więc szansę na lepszą pracę. Mamy także nadzieję, że dzięki niej łatwiej im będzie świadomie zachować własną tożsamość.

By zdobyć podstawowe wykształcenie przyjeżdżają (czy raczej przychodzą) do Jharkot, gdzie pod okiem Mohana uczą się i mieszkają w przyklasztornej szkole. Dalsza nauka nie jest oczywista: Tybetańczycy nie mają dostępu do darmowej oświaty, zresztą szkół tybetańskich jest jedynie kilka, w stolicy Nepalu oraz Indiach. Do tej pory dzięki udało nam się umożliwić dalszą naukę już dziewięciu dzieciakom: zdobywają zawody, które nie tylko są osadzone w ich kulturze, ale też dadzą im realną szansę na lepsze życie.

Przeczytaj artykuł na stronie peron4.pl