CIEKAWE WYDARZENIA, IMPREZY, SPOTKANIA

Niebo w kolorze indygo - pokaz slajdów (Warszawa)
2013-05-14 - 2013-05-14

Pierwsza wizyta w Chinach może zniechęcić do powrotu do Państwa Środka. Męczą gigantyczne miasta, przerażają miliony osób na ulicach i smog unoszący się w powietrzu. Mimo to warto dać Chinom drugą szansę. O tym dlaczego opowie Anna Jaklewicz, podróżniczka i autorka książki „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta

Pokaz slajdów Anny Jaklewicz to relacja z czteromiesięcznej podróży po wioskach zagubionych wśród ryżowych pól na południu Chin. Podczas prezentacji poznamy bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka - weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai, odwiedzimy „królestwo kobiet” zamieszkałe przez martylinearnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy się jak wytwarza się barwnik indygo.


Anna Jaklewicz – z zamiłowania podróżniczka, z wykształcenia archeolog. Już od najmłodszych lat marzyła, żeby zostać Indianą Jonesem. I poniekąd jej się to udało. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie, poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji. Potem odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. W Chinach, gdzie przez niemal dwa lata pracowała jako przewodnik, wędrowała po Wielkim Murze, opiekowała się pandami i przemierzała konno pogranicze Tybetu. Miłość do Azji zaowocowała kolejnymi wyprawami, tym razem do Wietnamu, Indii, Laosu, Kambodży i Indonezji.

Gdzie: Cafe Południk Zero, Wilcza 25, Warszawa

Kiedy: 14 maja 2013, godz. 19.00