APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 12 13 14 15 16 ... 871 > »

Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury

Kto planuje wycieczkę w Bieszczady? A może byliście w tych okolicach już wiele razy i uważacie, że zobaczyliście już „wszystko”? 😉 Bieszczady, to kawał mojego dzieciństwa. Spędzałam tam kilka tygodni, każdych wakacji. Często wybieraliśmy się w te okolice na spontaniczne, rodzinne wycieczki. Szczególnie jesienią, gdy drzewa bieszczadzkich lasów przybierają niezwykłe, kolorowe barwy. Muszę przyznać, że bardzo chciałam przeczytać prezentowany przewodnik i wyczekiwałam go z niecierpliwością! „Dzikie Bieszczady” to książka, która jest zdecydowanie warta uwagi. Dzięki niej, poznacie sto całkowicie nieznanych lub słabo znanych miejsc - takich gdzie łatwiej zauważyć tropy zwierząt niż ludzkie ślady i takich gdzie będziecie mogli napawać się samotnością i wdychać pełną piersią świeże powietrze, a zieleń lasu otuli Was kołdrą utkaną ze spokoju i wytchnienia. Będziecie mogli zboczyć z utartych szlaków, zawędrować do miejsc owianych tajemnicą i poznać prawdziwie DZIKIE BIESZCZADY. Znajdziecie się w miejscach, w których nie tak dawno, mieszkali ludzie, a teraz pozostały jedynie smutne ruiny i zgliszcza wiosek pamietających zdarzenia haniebne, przyprawiające o ból duszy i serca. Będziecie mogli też poznać bliżej fascynującą przyrodę bieszczadzkich lasów, gdyż w przewodniku zamieszczono mnóstwo ciekawostek o występujących w tych okolicach gatunkach zwierząt i roślin. Dotrzecie do miejsc o bogatej przeszłości tj. schron bojowy Mołotowa w Zwierzyniu lub ruiny Zamku Sobień w Manasterzu. Będzie mieli okazję zrobić listę mało znanych i absolutnie zachwycających punktów widokowych. To publikacja dla każdego kto chce poznać Bieszczady, te dzikie i nieznane. Znajdziecie tutaj praktyczne wskazówki dotyczące lokalizacji danego miejsca. Dzięki czterostopniowej skali „dzikości” będziecie mogli lepiej przygotować się do wędrówki. Książka będzie idealna dla pasjonatów przyrody i historii, nawet takich, którym się wydaje, że znają Bieszczady „jak własną kieszeń”. Książka jest naszpikowana przepięknymi zdjęciami, które można oglądać godzinami.

Małe Książkowe Mole Tłuczek Paulina

Europa samochodem. 30 pomysłów na udany urlop. Wydanie 1

Lato w pełni, gdzie wybieracie się na wakacje?  Ponieważ planowanie wyjazdu zajmuje mnóstwo czasu, więc mam dziś polecajkę dla tych którzy cierpią na deficyt czasu. Jest to zbiór trzydziestu europejskich kierunków do których można łatwo i tanio dolecieć z różnych polskich miast. Nawet jeśli zostało Wam niewiele dni urlopu, taki plan zwiedzania można wykorzystać nawet w weekend 🙂 ,,Europa samochodem" to oszczędność czasu i pieniędzy. Przewodnik ten zawiera wiele cennych rad. Jakie kierunki zostały tu opracowane?  Aż trzy trasy po Islandii, Lofoty, Fiordy Norwegii, Szwecja, Finlandia, Irlandia oraz Irlandia Północna, Szkocja, Anglia, Bretania i Normandia, Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Korsyka, Sardynia, Toskania, Kampania, Sycylia, Malta, Kreta, Santoryn, Cypr, Majorka, Andaluzja, Portugalia, Azory, Madera, Lanzarote, Fuerteventura oraz Teneryfa. Jest w czym wybierać i gwarantuję, że absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie kierunki podjęte zostały bardzo nieszablonowo i opracowane są bardzo dokładnie. Do podróży zachęcają przepiękne zdjęcia. Zachwyca mnie również jakość wydania. Nie jest to książka, która rozleci się po pierwszej podróży. Z całą pewnością będzie służyć Wam lata. Jest to naprawdę świetny egzemplarz dla osób kochających podróże. Bardzo się cieszę, ponieważ kilkanascie z tych propozycji mam na swej liście do zwiedzania, a jeden z nich odwiedzę już w przyszłym miesiącu ♥️  Czy znacie książki wydawnictwa Bezdroża? Jest to wydawnictwo, którego wszystkie egzemplarze wydane są perfekcyjnie, a oprócz wspaniałej jakości charakteryzuje je również doskonale opracowanie.

Cosdopoczytania Lempach Anna

Dziennik górskich wypraw

Czy wolicie spędzać czas nad morzem czy raczej wybieracie się w góry? A gdzie właśnie planujecie się wybrać w tym roku? 🌊🏞️ Osobiście, ja zawsze wybieram góry! Wakacje już się rozpoczęły, a sezon urlopowy niedługo się zacznie. Wreszcie będę mogła się zrelaksować i odpocząć. ❤️🪻Dziennik Górskich Wypraw autorstwa Justyny Zająć i Krystiana Zająć to niezwykła pozycja, która przypadnie do gustu zarówno młodym, jak i dorosłym! W jego stronach znajdziecie między innymi koronę gór Polski, gdzie będziecie mogli zbierać pieczątki i zapisywać daty waszych osiągnięć. Ale to, co mnie najbardziej zachwyciło, to ranking schroniskowych przysmaków! Ktoś naprawdę był geniuszem, wprowadzając taką sekcję. 😆 Dziennik zawiera również ilustracje do pokolorowania, dzięki czemu możecie indywidualnie udekorować cały dziennik! Znajdziecie w nim 20 wycieczek do opisania, a nawet miejsce na własne zdjęcia ❤️ Możecie też zaznaczyć, jaka pogoda towarzyszyła wam podczas wyprawy i którą trasę wybraliście. Na końcu książki znajduje się dodatkowe miejsce na pieczątki. Nie mogę się doczekać, aż zacznę go wypełniać. Będzie to przepiękna pamiątka na całe życie. 🩷 Jeśli tak jak ja kochasz góry, to koniecznie musisz mieć ten dziennik! Ja zabiorę go ze sobą na wakacje, a Ty? #teammorze czy #teamgóry?

szlak_literacki Szlijan Weronika

Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury

„Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury” to nietuzinkowy przewodnik Martina Martingera @jaktoblisko . Autor jest przewodnikiem beskidzkim z wieloletnim doświadczeniem. Książka została podzielona na 5 kategorii tematycznych: 🌱Ślady dawnych mieszkańców 🌱Ruiny z historią 🌱Z widokiem w dal 🌱Nad górskim potokiem 🌱W krainie roślin i zwierząt W każdej z nich autor zebrał mniej popularne miejsca (niektóre naprawdę niesamowite!), które pozwolą nam odkryć dzikie oblicze regionu. Wielkim plusem tej publikacji są wskazówki jak dotrzeć w dane miejsce- gdzie można zaparkować samochód i w którym kierunku się poruszać. Co więcej do każdej lokalizacji przypisana jest ocena „dzikości”, która pozwoli odpowiednio przygotować się do wyprawy. Każdy znajdzie coś dla siebie- zarówno miłośnicy spokojnych spacerów jak i amatorzy wymagających górskich wędrówek. Opisywane miejsca stały się pretekstem do przybliżenia historii tego regionu. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, a także sekcję „zaobserwuj”, z której dowiemy się jakie zwierzęta i rośliny można zobaczyć w danym miejscu. Absolutna gratka dla entuzjastów dzikiej natury! Polecam wszystkim, którzy planują wybrać się w Bieszczady, ale również tym, którzy tegoroczne wakacje spędzą gdzie indziej- jestem przekonana, że cudowne zdjęcia, które tu znajdziecie zainspirują Was, aby kiedyś przyjechać w to miejsce!

Z_najwyzszej_polki Kawecka Anna

Mała Fatra. MountainBook. Wydanie 1

Góry są piękne o każdej porze roku. Niezależnie od tego, kiedy pojedziemy, znajdziemy coś, co nas zachwyci. Do tej pory opowiadałam o górach po polskiej stronie granicy. Dzisiaj chciałabym was zachęcić do wycieczki na Słowację. Do moich rąk trafił kolejny świetny przewodnik z serii MountainBook. Jego tytuł to „Mała Fatra” i to właśnie tam będziemy się dzisiaj przenosić. Jeżeli chodzi o przewodniki turystyczne, cykl MouintainBook jest jednym z moich ulubionych. Każda wchodząca w jego skład książka sprawia, że chciałabym wyruszyć natychmiast. Są przy tym wszystkie najważniejsze informacje przydatne turystom. Jaka jest budowa najnowszej części? „Mała Fatra” - konstrukcja przewodnika Najczęściej w przewodnikach mamy krótki wstęp opisujący, jak mamy się przygotować na wycieczkę. Nie zabrakło tego i tym razem. Lekturę rozpoczynamy od przybliżenia warunków pogodowych, zagrożeń i listy rzeczy, jakie powinny być w plecaku. Jeśli często wędrujecie po górach, są to rzeczy oczywiste, ale jak robicie to sporadycznie lub nie macie doświadczenia, to tej części nie pomijajcie. Dalej robi się już ciekawiej, bo czytamy o tym, gdzie się znajduje Mała Fatra, jaka jest historia tych gór, jakie możemy spotkać rośliny i zwierzęta. Jest to taka teoretyczna część, a przekazana wiedza pozwoli dostrzec mnóstwo ciekawostek na trasie i czerpać z wyprawy jeszcze większą przyjemność. Ostatnią, a zarazem główną częścią są już dokładnie opisane trasy. Autorzy podzielili tutaj Małą Fatrę na Małą Fatrę Krywańską i Łuczańską. Przy każdej trasie znajdziemy takie informacje jak poziom trudności, sumę przewyższeń, orientacyjny czas przejścia. Wędrówki podzielono na etapy i mamy po kolei napisane, na co przy poszczególnych odcinkach zwrócić uwagę. Nie zabrakło takich wskazówek jak dojazd, noclegi i wyżywienie. Kompendium wiedzy turysty Jak wspomniałam na początku, serię MountainBook lubię za oprawę i treści merytoryczne. Myślę, że znajdziecie wszystko, co może wam się przydać podczas wyjazdu na Słowację. Oczywiście przy każdej trasie jest mapa i zdjęcia z widokami, jakie zobaczymy po drodze. To dodatkowa zachęta, by wybrać poszczególne szlaki. Jeśli lubicie chodzić po górach i dopiero macie zamiar rozpocząć eksplorację słowackich szczytów, to w ten tytuł z pewnością dobrze się zaopatrzyć.

Kulturantki.pl Ewa Mikosz - Malara
« < 12 13 14 15 16 ... 871 > »